Güzel insan seviyorum ben; cismen değil, ruhen. Içi dışı bir olacak, yalansız, dolansız, abartısız. Kendini farklı gösterme gayretinde olmayacak, ne olduğundan fazla, ne de eksik. Giyimiyle, kuşamıyla, düşüncesi ile sade olacak. Hiç bir "izm "in kölesi olmayacak, tapınmayacak yıkılmaz zannettiği kaleler e,herkese eşit olacak, esnek olacak, değişebilecek, dönüşebilecek. Fikirlerin esaretine girmeyecek; akıl süzgecinden geçirecek, analiz edecek, sentezleyecek, içine sevgi katacak. Hamuru yumuşak olacak, Ota bok a ağlayabilecek mesela. Her şeyi kendine dert edecek, haksızlığa, zulme, baskıya boyun eğmeyecek. Yanlış a yanlış; doğruya doğru diyebilecek. Onurlu, namuslu, dik duracak. Namusu bacak arasına indirgemeyecek. Güç hesabı yapmayacak, rüzgâr n evirdiği yönde olmayacak başı. Bedel ödeyebilecek yüreği olacak, yaptığından pişmanlık duymayacak. Kanatları kırık kuş gibi savrulabilecek, sevdalara düşecek, kocaman yüreğine her şeyi sığdırabilecek. İnsani, hayvanı, ağacı, nehri; doğayı yani yaşadığımız dünyayı. Devrimci ruha sahip olacak aklı fikri değiştirmekte, dönüştürmekte, düzeltmekte, daha nasıl faydalı olabilirim de olacak. Azla yetinmeyecek, sorgulayacak daha güzel bir dünya varken bana reva gördüğünüz bumu diyebilecek.
Hiyerarşilerin tümüne karşı duracak, üstünlüğü yok sayacak. Ne ebeveynin çocuğa, ne kadının erkeğe, ne Zenginin fakire, ne de hocanın eğitimsiz kara cahiline.
Ben en çok Türk Tabipler Birliği nin Kadın Hekimlerini sevdim. Kadın Yaratılış dan  karışıktır. Duyguları, hormonları, yaşadıkları, yasayamadıkları, hayalleri, geçmişi, yaratma duygusu yönetir kadını. Bu evrimsel bir bağıştır, doğanın kadına lütfudur. Nietzsche in üstün insanının tarifidir kadın. Ve Kadın Kadının kurdudur.
Kendi cinsinden başkasını rakip görmez. Ama bakıyorum TTB in kadınlarına da, çoktan yıkmış aşmış tüm kavgaları. Profesör ü ile pratisyeni arkadaştır. Ne pratisyen profesörü yüceltir ne de profesör pratisyeni küçümser. Çünkü ortak bir hedef için kolektif bir mücadele vardır. Herkesin fikri değerlidir, tüm yorumlar önemsenir, yan yana yürünür, kaprisler, kompleksler, devasa ego lar yoktur onların arasında. Ben yaptım sen yaptın kavgası yoktur çünkü BIZ vardır. 
Aslan gibi yürekli, mert, korkusuz mücadeleci kadınlar dır. 
Ben o kadınları çok sevdim ve o kadınlar ki bana TÜRK TABIPLER BIRLIGINI ve onun sağlam çizgisini, onurlu duruşunu çok sevdirdi. 

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.