Bilgi akışı doğru olmayan hiçbir yapı ayakta durmaz. Bilgi eksikliği bir şirketin, siyasi partinin hatta bir devletin bile sonu olur. Ülkemizin tarihiyle oynanması, bilinçsiz bir toplumun yetişmesinin sebebi ‘’YANLIŞ BİLGİLENDİRMEDİR.’’ Başarının sırı, yapılanmadaki bilgi eksikliğini ortadan kaldırmaktır

Değerli Mersinliler, 2019 yerel ve genel seçimlerin yılı olacak. Türkiye Cumhuriyetinin kaderi niteliğindeki seçimler Türk milleti için çok önemli. Cumhuriyetin kurucu iradesi CHP, Cumhuriyetin savunmasında da bayrağı önde taşıyacak parti.

CHP üst düzey yöneticilerinin ağızlarından ‘’Tek adamlık rejimini yıkmalıyız, parlamenter sisteme geri dönüp hukukun üstün olduğu düzene geri dönmeliyiz’’ açıklamaları düşmüyor. Cumhuriyetin tek sıkıntısının tek adamlık, hukuk gibi sorunlardan bahsediyorlar.

2019 yılında yapımı tamamlanacak 100 bin kişiyi alacak ceza evlerini kimse konuşmuyor. Kimler bu ceza evine konulacak?  Suç oranı neden toplumda yükseliyor? Toplumda eğitim seviyesi nereye gidiyor? Diye soran yok.

Siyasetçiler perde önünde ağız dalaşları yaparken, arka tarafta milli şirketler bir bir yabancıların eline geçiyor. Küresel sermaye adı altında çeteleşen küresel tefeciler ülkemizde. Vergiden muaf tutulup imtiyazlar verilip milli şirketlerimizi satın alıyorlar. Satılan bu şirketlere istihdam altında teşvikler veriliyor.

Gülnar Akkuyu’ya atom santralı yapacak olan Rus şirketine teşvik verilecek şirketler listesine girdi? Hani Ruslar kendi sermayeleriyle yapacaklardı bu santralı?

CHP genel başkanı %60’la geleceğiz, bu ülkeyi kurtaracağız derken bu küresel soygundan da kurtulacağımızı söylüyor.

Peki! Mersin CHP’de neler oluyor?

İki adayla seçime gidiliyor. Çivi fabrikasının sahibi Serhat Servet Dövencinin geçmişi temiz değil. Dövenci’nin işçileri sendikaya üye oldukları için işten çıkartılmışlar. İşçilerde CHP Mersin il binasının iş gal etmişlerdi. Merkez Yenişehir Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi olan Serhat Servet Dövenci, işçi ve emekçilerin hakkını savunacak olan CHP’nin üyesi olacak hem de işçiler hakkını arayacakları sendikaya üye oldukları için işten çıkarılacak, ondan sonra gelecek CHP Mersinden aday olacak! Mersin Milletvekilleri bu olayı bilmiyor mu?

Diğer Aday Avukat Adil Aktay, zikzaklı bir geçmişi var. CHP dışında başka partilerden de belediye başkanlığı adaylığını koymuş,  geçmiş siyasi hayatında hiç seçim başarısı yok. Mersin Halkı Adil Aktay’ı çok iyi tanıyor. Hesabı verilemeyecek uçsuzu bir serveti olduğu dedikoduları yayılmış. Mersin Karayolları müdürlüğünün Mersin genelinde yapacağı ‘’Otoban, bölünmüş yol, ilçeler arası yol’’ haritalarının önceden alındığı yol geçecek arazilerin kimse duymadan ucuza alındığı, kamulaştırma sırasında devlete yüksek paradan satılması dedikoduları Mersin halkının ağzına sakız olmuş.

Bu iddialar CHP yönetimi tarafından araştırılmalı. Bu söylentilerin arkası aranmalı. Varsa böyle iddialar, tapu kayıtlarında, Kara Yolları Bölge Müdürlüğü kamulaştırmalarda ayak izleri mutlaka vardır.

Diğer etken Esnaf, köylü, çiftçi, sanatkâr emekçi işçi aç, sefil, fakir olmuşken, iş adamları alacaklarını avukatlar aracılığı ile icra dairelerine başvurarak esnafın, köylünün, çiftçinin, sanatkârın çobanın, emekçinin, traktörüne, iş makinalarına, üretim yaptıkları topraklarına, başını soktuğu küçücük evlerine hayvanlarına araçlarına avukatlar aracıyla el konuluyor. Halkın %80’i  ‘’Avukat’’ ismini duyunca ÇILDIYOR.  CHP barolar partisi görüntüsü çizyor.

CHP ELİT’lerin partisi görünümü veriyor. İşçi ve emekçilerin, köylülerin, sanatkârların, çiftçilerin temsilci maalesef yok. Avukatlar başta olmak üzere, zengin iş adamları, mühendisler, mimarlar,  meşhur sanatçılardan kurulu her şeyi biliyorlar kavramında bir yapılanma var. İsminde HALK olan bir partide, halkı sadece elit tabakalar oluşturuyor havası hâkim. Alt tabakaları ve arka sokakları hor görüyorlar algısı var. Seçimden seçime köylere, arka sokaklara uğramaları ayrı bir sorun.  Çoğu ilçede parti binaları seçimden semime açılır görüntüsü halkın aklında kalmış.

CHP Mersinde her siyasetçi yerini korumak için çalışıyor. Yerini korumaya çalışan siyasetçiler delege yazma peşinde. Her siyasetçinin delegesi var. Bu yüzden partiye esnaf, köylü, çiftçi, emekçi, işçi, üretici katılmıyor.

Değerli Mersinliler, her iki adayla CHP Mersinde ne yerel genel seçim kazanabilir. Şu durumda delege seçimine göre zaten Adil Aktay kazanmış görünüyor.

Sayın Mersin milletvekilleri, hangi aday kazanırsa kazansın, bu adaylarla Mersin’de seçimi kaybeder. Sayın Mersin delegeleri vereceğiniz tarihi karar CHP’nin hem Mersin hem de ülke seçim sonucunu etkileyecek. 

Sayın Mersin Milletvekilleri ve Mersin delegeleri:

Bu adaylarla seçime gitmek, AK Partini Mersin Büyük Şehir’e gelişinin ayak sesleridir.

Bu yazıyı Mersin il binasına asın, zamanı gelince okursunuz.

Sıradan işçi CHP Mersin il başkanı olsa Mersin’de seçimleri kazanır…

Arkamda sessiz bir çığlık var göremiyorsunuz!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.