Gönlüm güzel şeyler yazmak istese de günün koşullarında  elim varmıyor. Tanık olduğumuz çirkinlikler birer ok olup gören gözlere batıyor. Kamuoyunun istemleri doğrultusunda  kaleme aldığımız yazılar bazı çevreleri çok rahatsız ediyormuş.

Vay efendim neden yazıyormuşuz, yok efemdim biz hep muhalifmişiz, yok falan partiye yakınmışız vs. Kendisine yüklenen komşularına Nasrettin Hoca’ın  “ Hırsızın hiç mı suçu yoktur” dediği gibi, olumsuzluklara meydan verenler  neredeyse sütten çıkmış ak kaşık ilan edilip önlerinde secdeye duracaklar.

Gazetemizde yer alan haberlerden rahatsızlık duyanlar,  bize bazı yakıştırmalar yapacaklarına önce yaptıkları işin doğru olup olmadığını sorgulasınlar. Her insanın olduğu gibi elbette bizimde bir görüşümüz var. Ancak ülkemizin, kentimizin içerisinde bulunduğu ortamda, kendi görüşümüzün propagandasını yapmak uğruna hayata geçirilen olumlu bir işi kötüleme hakkımız yoktur. Olmamalıdır da.

İMECE’nin yayın hayatına adım attığı ilk sayısında, iyi ve güzelde sınırın olmadığını vurgulayıp, iyi ve güzele ulaşmak için halk adına muhalif olacağımızı altını çizmiştik. Geride bıraktığımız 65 sayıda bazı eksiklik ve hatalarımız olduysa da, o günden bugüne ilkelerimizde bir şey değişmedi. Birlikte yola çıktığımız arkadaşlardan bazıları kendilerince haklı nedenlerle yollarını ayırdılar. Yakın durduğumuz söylenen parti mensuplarından da eleştiriler aldık.Eleştiriye tahammülü bulunmayan arkadaşlarımızın yaralayıcı eleştirilerine saygı duyup, ilgili eleştirilere sayfalarımızda yer vererek ders çıkardık. Umarız aynı dersi karşı taraf da almıştır. Bazı çevreler anlamak istemese de, halktan yana taraf olmanın dışında tarafsızlık çizgisini bugüne kadar hep korumaya çalıştık.

Kralcı olmayıp, halkın sesine kulak verip kendilerine de eleştirel gözle baktığımız arkadaşlar tarafından, haber ile yorumu birbirine karıştırmak ve haber kaynaklarına ulaşmak için yeterince çaba göstermemekle itham edilen İMECE, geldiğimiz noktada ne İsa’ya ne de Musa’ya yaranabildi.Hoş zaten öyle bir derdimiz de yoktur.

İMECE, hep kamu yararını ön planda tutup kentin çıkarlarını savunarak, birçok gazetenin görmezden geldiğini görüp sayfalarına taşıdı.

 İMECE’nin haberleri doğrultusunda harekete geçen İçişleri Bakanlığı müfettişleri, kamuoyunda konuşulan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ile MEFA İnşaat ilişkisini araştırdı. Araştırma kapsamında Kurucumuz ve Yazı işleri Müdürümüz Nazmi Akdağ da haberin ayrıntıları hakkında müfettişlere bilgi verdi.

Haberinin  ses getirmesi gazete ve gazeteci için mutluluk kaynağı olsa da, biz olumsuzluktan çok size olumlu haberleri ulaştırmanın mutluluğunu yaşamak istiyoruz. Yukarıda da değindiğim gibi yaşadığımız ortam bunu mümkün kılmıyor.

Üzücüde olsa İMECE, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada halkın sesine kulak verip o doğrultuda yayınını sürdürecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Çünkü, olanak ve boyutları sınırlı olsa da İMECE ve benzeri yayın organları birer direnç adacıklarıdır. Sizleri bu küçücük direnç adacıklarına maddi ve manevi destek vermeye çağırıyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.