“Ulaşımdan eğitime dev destekler verdi”

 

TOFED’den yapılan açıklamaya göre; Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Mehmet Erdoğan, Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, Uluslararası ve Yurtiçi Otobüsçüler Federasyonu (UYOF) Genel Başkanı İmran Okumuş ve firma sahipleri, TOFED Genel Merkezi’nde gerçekleştirdikleri ortak basın toplantısı ile Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk’e yeniden yargılanması için destek açıklamasında bulundu. Karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün tamamını temsil eden üç federasyonun, “Türkiye Otobüsçüler Konseyi” olarak yaptıkları ortak basın açıklaması şöyle:

“Bugün Türkiye’nin en büyük yolcu taşıma firmalarından biri haline gelen Metro Turizm’i genç yaşta kuran Sayın Galip Öztürk, Türkiye’nin dört bir yanında 30’u aşkın okul yaptırarak eğitimin hizmetine sunan, binlerce öğrenciye burs veren, kimsesiz çocuklara sevgi evleri yaptıran, bünyesindeki şirketlerde 30 bin kişiyi istihdam ederek onlara iş, ailelerine aş imkânı sunan, Bosna Hersek’te eğitime destek veren ve Afrikalı çocuklara dahi yardım elini uzatan bir iş adamıdır. Karayoluyla yolcu taşımacılığı sektörünün lider isimlerinin başında gelen Sayın Galip Öztürk, 2000 yılında Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği (UATOD) Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün kamusal alanda menfaatlerinin korunması ve sektörün bir çatı altında toplanması için 4 Ocak 2005 tarihinde 70 ilde örgütlenen Türkiye Otobüsçüler Federasyonu'nun (TOFED) kurulmasına öncülük ederek kurucu başkanı oldu. Sayın Galip Öztürk,  ihtiyaç sahibi sektör mensuplarına eğitim bursu verilmesi, sektörde eğitim, mesleki gelişimin artması ve sektör mensuplarının sosyal sorunlarının çözümü için; Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu “Türkiye Otobüsçüler Sosyal Dayanışma ve Eğitim Vakfını” (TOSEV) 24 Ocak 2013 tarihinde kurmuştur. Sayın Galip Öztürk; Karayolu Yolcu Taşımacılığında lider ülke konumuna gelen ülkemizin, yolcu taşımacılığında tüm dünyada söz sahibi ve belirleyici konuma gelmesi için Türkiye merkezli ilk uluslararası mesleki birlik Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacıları Birliği (IPRU) kuruluşunu, Ulaştırma Bakanlığımızın destekleriyle 18 ülkeden 20 sivil toplum örgütüyle kurucu başkan olarak gerçekleştirdi”

 

“Galip Öztürk yeniden yargılansın”

 

Türkiye Otobüsçüler Konseyi’nden yapılan açıklamada yargı süreci ile ilgili şu bilgiler verildi;

“Sayın Galip Öztürk’ün yeniden yargılama talebini sonuna kadar destekliyoruz! Karayolu Yolcu Taşıma sektörünün tek çatı altında toplanması, meslek örgütü olarak bilinirliğinin ve saygınlığının oluşturulmasında cesur adımlar atan Sayın Galip Öztürk, 2012 yılında “paralel örgüt” diye bilinen grubun, sonradan görevlerinden alınmış, adliye ve emniyet teşkilatı içerisindeki işbirlikçileri tarafından, haksız ve hukuksuz iftiralarla sindirilmek istenmiş ve bu amaçla bir süre özgürlüğünden yoksun bırakılmıştır. Son zamanlarda başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu olmak üzere devlet büyüklerimizin ve çeşitli basın yayın organlarının, “paralel örgüt” olarak adlandırılan yapılanma ile ciddi bir mücadele içine girdikleri herkes tarafından bilinmektedir.   Sayın Galip Öztürk bu yapılanmanın haksız menfaat taleplerine karşı geldiği için kendisi hakkında birçok asılsız soruşturma ve dava açılmıştır. Haksız itham ve suçlamalarla zan altında bırakılan Sayın Galip Öztürk,  paralel yapı diye bilinen şer odaklarının yaptığı hukuksuzlukları her platformda dile getirmiş ve haklı mücadelesinden asla vazgeçmemiştir. TOFED, TOSEV VE  İPRU kurucu başkanımız olan ve  Karayolu Yolcu Taşıma Sektörü’nü her daim ileri noktalara taşıyan Sayın Galip Öztürk hakkında yürütülen ceza davasına  ve  Yargıtay sürecine, “paralel örgüt”  tarafından  müdahale edildiği basın yayın organlarında dile getirilmektedir. Sayın Galip Öztürk paralel yapı tarafından suçsuz olduğu bilinmesine rağmen kendisine iftira atılarak linç edilmek istendiği sektörümüz tarafından dikkatle izlenmektedir. Karayolu Yolcu Taşıma Sektörüne 25 yıldır katkılarını sunarak sahip çıkan, kurumsallaştıran ve saygın bir sektör olarak gelecek nesillere taşıyan Sayın Galip Öztürk’ün suçsuz olduğuna dair sektör olarak en ufak bir şüphemiz bulunmamaktadır.  Bu nedenle Sayın Galip Öztürk hakkında yapılan, şaibeli ve evrensel adil yargılanma ilkesinden uzak yargılamanın, yeniden adil olarak yapılması hususunu kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.