TURAB'ın ilk kadın başkanı projelerini anlattı

Türk –Arap Ülkeleri İş Adamları Derneği (TURAB) Genel Başkan Canan SUNAY Genel Başkan Yardımcısı Fahri Kuş, Genel Sekreter Hamdi Gökalp, Yönetim kurulu üyesi Metin Altınsoy TURAB genel merkez binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek derneklerinin son durumu ve geleceğe dair projelerini açıkladı.

- Bu haber 579 kez okundu.

TURAB'ın ilk kadın başkanı projelerini anlattı

Ahmet Adıgüzel

 

   Dernek adına açıklamayı gerçekleştiren Canan Sunay Mersin’de ve Türkiye’de iş dünyası örgütlerinde daha fazla kadın liderlerin bulunması fikrine TURAB’ın fiilen bir uygulama ile katkıda sunması açısından iftihar ettiklerini belirtti. Bu modelin giderek çoğalmasına destek verilmesini ve TURAB üyelerinin bu olguya özen göstermesinden dolayı kendilerine teşekkür ederek konuşmasına başladı.

   “Yaşanan Olumsuzluklara Rağmen Ticari İlişkilerimiz Devam Etmekte”

    TURAB ilgi alanına giren dost ve kardeş 7 Türk ve 22 Arap ülkesi  coğrafyasında  daha fazla barış ve istikrarın gelişmesi adına iş dünyası mensupları olarak bu ülkeler mensubu iş adamlarının katılımları ile  gereken çalışmaları bu dönem daha yoğun olarak yapmak ve  gerçekleştirmek için çaba harcadıklarını belirten Sunay “Ticari işbirliklerinin ve ticari ilişkilerin artması, barış ve huzur ortamına daha çabuk kavuşulmasına fırsat verecek bir olgudur. Merkezi Mersin olan TURAB, bugün İzmir ve Gaziantep şubeleri ile ve yakında kurulacak yeni şubeleri ile, ülkemizin Türk-Arap ülkeleri arasındaki ekonomik ve ticari gelişmesine hizmet etmenin gururunu taşımaktadır.Komşularımız Arap ülkelerinde yaşanan bütün siyasi olumsuzluklara ve buna bağlı olarak ortaya çıkan bazı engellere rağmen ticari ilişkilere  ara verilmeden devam edilmesi ülke ekonomilerinin karşılıklı olarak güçlenmesini üstlenmiş iş adamlarımızın üstün bir başarısıdır” şeklinde ifade etti.

 

    Türk-Arap iş dünyası mensuplarının yaşanan olumsuz siyasi gelişmelerden daha fazla zarar görmemeleri adına Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Hükümeti çeşitli girişimlerini başarı ile sürdürmekte olduğunu söyleyen Sunay “Bu girişimlerin destekçisiyiz ve tüm gücümüzle yanındayız. Barış, huzur ve istikrar için emek veren, hizmet eden her kişi ve kuruluşa şükran borçluyuz. Türk-Arap Ülkeleri İş Adamları Derneği (TURAB)olarak ülkemizdeki Arap devletleri yabancı misyon şefleri ile ekonomi ve ticareti geliştirme bağlamında çeşitli temaslarını sürdürmekte ve Türkiye’deki Arap Ligi temsilciliği ile Türk-Arap Ortak Ticaret ve Sanayi Odası ve Türk-Arap İş Adamları Meclisi projeleri üzerinde çalışmaktadır” dedi.

 

    TURAB’ın İzmir şubesini İzmir Çeşme’de düzenlediği muhtelif sektörlerdeki fuarlar ve zirvelere yüzlerce Arap dünyası mensubu iş adamının katılmasının memnuniyet verici olduğunu belirten Sunay “29 Mart 2016’da yine İzmir Çeşme’de düzenlenecek I.Tarım Ambalaj fuarı ile 3.Gıda ve Gıda Teknolojileri fuarına TURAB ilgi alanındaki Arap ülkelerinden yaklaşık 600 iş adamının katılması beklenmektedir. Bu fuara en fazla katılan Arap ülkesi iş adamları heyetini Mersin iş dünyası ile buluşturma çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ayrıca İzmir Çeşme’de düzenlenen fuarlarımızdan en az 1 tanesini Mersin de düzenlemek için çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız” şeklinde ifade etti.

           

 

“Mersin’i Kalkındıracak Her Türlü Projenin Destekçisi Olacağız”

TURAB olarak yeni dönemde yeni şubelerin yanı sıra, yurt içinde ve yurtdışında temsilcilikler açarak iş dünyasının bu ülkelerin ticari ve ekonomik dünyasına daha yakın olmalarını sağlayacaklarını belirten Sunay “TURAB olarak dış ticaretimizin zenginleştirilmesi ve yaşanan bazı sıkıntıları aşma adına Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEIK) kurucu üyesi sıfatımızla yetkili makamlar nezdinde girişimlerimiz daha yoğun bir şekilde sürdürülecek ve çözümleri sağlayacak projelerde yer alınacaktır. TURAB olarak Genel Merkezimizin bulunduğu Mersin’in ekonomik yaşamını zenginleştirme ve güçlendirme adına yapılacak her türlü çalışmanın, önerilen projelerin ve hedeflerin destekçisi olacaktır” dedi.

“Basına İhtiyacımız Var”

Söz konusu hedeflerin gerçekleştirilmesinde basın mensuplarının desteğine ve ilgisine daha fazla ihtiyaç duyduklarını belirten Sunay “Basın, iş dünyası ilişkilerindeki olumluluk ve gelişmelere pozitif bakış açısı ve değerlendirmeler ve yorumlarınız iş dünyamızın vazgeçilmez temennisidir. Bu bağlamda basının bugüne kadar gösterdiği performansı takdirle karşılıyoruz ve kutluyoruz. Türk-Arap coğrafyası ülkelerinde daha fazla refah,  fazla huzur ve barışın sağlanması en önemli dileğimizdir” diyerek konuşmasına son verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner135