İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanlığı  Yüksek Seçim Kurulu tarafından on bir üyenin yedisinin oyu ile iptal edildi. Bunun için de akıla hayale gelmez nedenler üretilidi. Aynı oy zarfının içerisinde Büyükşehir Belediye Başaknı, ilçe beledeiye başkanı, belediye encümeni üyelerinin ve sandık bölgesi muhtarları için kullanılan oylar var.

Fakat her nedense yalınız Büyükşehir Belediye Başkanlığı iptal ediliyor.

Sandık aynı, sandık kurulu aynı.

Bunu akıl yolu ile çözebilen varsa ortaya çıksın.

Büyük şehir Belediye Başkanlığı seçiminde itiraz edilen sandıklarda AKP’nın adayı Binali Yıldırım’ın aldığı oy oranı ise yüzde elli bir dolayında.

Bu durum bu güne kadar Türkiye tarihinde belki de hiç görülmemiş bir olay.

İktidar partisinin belkide önceden dikkate almadığı veya önemsemdiği bir durum var:

Yaşlısı, kadını, erkeği ve genci le bütün Türkiye Halkının Sayın Ekrem İmamoğlu’na bu kadar sahip çıkacağı, güven duyacağı.

İstanbul halkı başta olmak üzere halk İmamoğlu’na o kadar sahip çıkıyor ki!

Benim tanıdıklarımdan da Bozyazı ve Anamur’dan İmamoğlu için seçim çalışmasına katılmak için gidenler partili vardır.

İmamoğlu bir ilçe belediye başkanı iken, iktidar ve yandaşlarının bazılarının aşırı derecede kısaknçlığı, egolarına yenilmeleri sonucunda takındıkları tavır, ülkede yeni bir siyasi lider yarattı. Bu zamana kadar ancak belediye başkanı olduğu ilçede  tanınan İmamoğlu, birden hedef seçilerek iktidarın üzerine topyekün saldırması ile O’nu herkes tanıdı. Hem öyle tanıdı ki, arık geriye dönüşü olması mümkün olmayacak şekilde tanındı. Yediden yetmişe kadar bütün Türkiye halkı ve yurt dışı tanıdı. Türkiye’de emokrasinin adeta sembolü haline geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başakanı Sayın Ekrem İmamoğlu halka iki konuda çok şey öğretti:

1-Adaletsizlik ve hukuksuzluk karşısında haklara sahip çıkıp dik durmanın önemini.

2-Toplum hak aramada barışçı yollarla adaletsizliğe ve hukusuzluğa karşı  nasıl direneceğini iyi kavradı. Tehditler baskılar artık sökmez oldu.

Bununla birlikte halkın üzerindeki siyasi iktidarın psikolojik baskısı ve korkusu kırıldı.

23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için nakliyatçısından tutrizmcisine, öğrencisinden eğitimcisine, kadınıdan erkeğine, sağcısından solcusuna, farklı partiler de dahil olmak üzere topyekün halk bu seçime şimdiden odaklandı.

Bu durum aslında topyekün bir milletin adaletsizliğe, hukuksuzluğa, bütün tehditlere, baskılara karşı; özgürlük, demokrasi, barışı ve huzurun yanında yer almasıdır.

Ülkemizde barış ve huzur adaletsizlik, kin, nefret, hukuksuzluk ortadan kaldırıldığı zaman sağlanır. Yurttaşlarımız artık bunların bilincindedir.

Seçimden sonra Ankara’nın Çubuk ilçesinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırı ve saldırganın ifadesi alınarak serbest bırakılması. İstanbul seçiminin YSK kararı ile iptal edilmesi, aslında halka korku vermek için yapılan birer gözdağı eylemlerdir.

Sayın Kılıçdaroğlu’na atılan o yumruk, “öldürün, öldürün, o evi yakın” çığlıkları demorasi atılan yumruk ve halka karşı birer tehdittir. Porovakasyon eylemidir. Halkı sokağa dökerek ülkede kaos ortamı  yaratıp baskı rejimini daha da pekiştirmek için bahane yaratma eylemleridir.

CHP Genel Başkanı Sayın Kemela Kılıçdaroğlu ve İstanbul Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun sağ duyulu hareketleri, milletimizin provakasyon oyunlarına karşı uyanık davranışları hem kaosu önledi, hem de demorasiye nasıl sahip çıkabileciğimizi öğretti.

Bu millet, genel olarak adaletin, demokrasinin tadını almış, laikliğin önemini kavramştır.

Adalet, demokrasi ve laiklik olmadan hayatın bir zehir olacağının farkındadır ki, bu nedenlerden de onlara sahip çıkıyor.

Bütün devletin olanaklarını, iktidarın bütün gücünü kullanmalarına, baskılara, tehditlere rağmen İstanbul Belediye Başkanlığı seçiminde Sayın Ekrem İmamoğlu ezici bir çoğunlukla kaznacaktır.

Çünkü, O halka, halk da O’na inamakta ve güvenmektedir.

Karşılıklı güven tamdır.

Halk şuna inamaktdır:

Bu belediye başkanlığı seçimi, demokrasinin, adaletin, özgürüklerin, laikliğin; baskı rejimine, hukusuzluğa, adaletsizliğe, belediyelerin talan edilmesine ve çağdışı zihniyete karşı bir savaşıdır.

Bu savaş mutlaka kazanılmalıdır.

Ülkenin her köşesinden, Edirne’den Kars’a, Mersin’den Samsun’a, Ağrı’dan İzmir’e kadar, ülkemizin her kent ve kasabasından maddi manevi destek  Sayın Ekrem İmamoğlu içindir.

İnanmak ve güvenmek zafere yakın olmaktır.

Vatandaşlarımızın yediden yetmişine kadar bu inanç ve güven vardır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.