TOFED Yönetiminin ısrarlı ve dik duruşu yine sonuç verdi ve Valiliğe yaptığımız müracaatlar neticesinde “Korsan Taşımacılıkla Mücadele İl İstişare Kurulu” kuruldu ve 4 Temmuz Perşembe günü ilk toplantısını Sayın Vali Yardımcımız Mehmet Kalyoncu’nun başkanlığında gerçekleştirdi. tabi ilk toplantı olması sebebiyle daha çok bizler kimiz ve neler yapmak istiyoruz teması vardı. Ama yine de çok yararlı oldu diyebiliriz çünkü bu toplantıda Hava, deniz, demir ve karayolu yolcu taşımacılığının bütün aktörlerinin dışında Zabıta, Jandarma, Emniyet görevlileri de hazır bulunuyordu. Biz Sayın vali yardımcımız Mehmet Kalyoncu, Sayın Ulaştırma 1. Bölge Müdürümüz Rüştü Akdulun ve Bölge Müdür Yardımcımız Yalçın Doğan’ın da yanında bütün taleplerimizi ve şikayetlerimizi dile getirdik. Öncelikli gündemimiz neden böyle bir istişare kuruluna ihtiyacımız olduğu konusuydu. Sizlere haftalardır bu köşemden aktardığım bütün haklı gerekçelerimizi orada da yetkili arkadaşlara aktardık. Daha sonra kurulun ismini ve hedeflerini sadece Korsan Taşımacılık belasıyla sınırlamamak gerektiğini düşündüğüm için “Yolcu Taşımacıları İl İstişare Kurulu” ismini önerdik ve gündemimiz de yolcu taşımacıların maruz kaldığı bütün sıkıntılar olsun dedik.

Toplantıda bütün katılımcılar İstanbul’un otopark sorunundan otogarın entegre konumuna, Şehiriçi trafiğine dair çözüm önerilerinden şehirlerarası denetimlerine, turizm taşımacılarının sorunlarından bütün sektörlerin başına bela olan korsan taşımacılığa kadar her konuda görüşlerini belirttiler ve konuşulan her konunun direkt muhatapları da oradaydı. Tabi ilk toplantı olması itibariyle yetkisizlik sıkıntısı yine yaşandı ama toplantıya katılan arkadaşlarımızın önerileri ve Vali Yardımcımızın da kararı ile bir sonraki toplantıya her birimin en üst düzeyden yetkili isimlerinin katılması gerektiği kararlaştırıldı. İki ay sonra yapılması planlanan ikinci toplantı için herkesin sorunlarını ve önerilerini daha somut bir biçimde dosyalandırarak getirmesi kararlaştırıldı ve bir sonraki toplantıya Sayın Valimizin de katılabileceği dillendirildi.

Ben bu toplantıyı düzenleyebilmemizde çok büyük emeği olan Sayın Ulaştırma Bölge Müdürlüğü 1. Bölge Müdürü Rüştü Akdulun ve Müdür Yardımcısı Yalçın Doğan’a ve İstanbul Valiliğine tüm sektör ve İstanbul halkı adına en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Toplantıda bizim sürekli dile getirdiğimiz bir gerçeği Vali Yardımcısı Mehmet Kalyoncu Bey de dile getirdi ve dedi ki “İstanbul bu sorunları çözerse, bütün Türkiye çözmüş olur.” Biz de yıllardır aynı şeyi söylüyoruz bu kurul İstanbullunun bu dertlerine çare bulursa TOFED ailesi olarak Türkiye’deki bütün örgütlenmelerimizde, bütün valiliklere müracaat edeceğiz ve bu kurulu örnek göstereceğiz. “Bakın kardeşim biz İstanbul’da böyle bir kurul oluşturduk ve şu sorunların kökünü kazıdık, gelin şimdi burada da oluşturalım” diyeceğiz. Unutulmamalıdır ki korsan taşımacılık yalnızca biz sektör mensuplarına değil bütün ülkeye zarar veriyor. Milli servetimiz harcanıyor, vatandaşlarımız hayatını kaybediyor, hayatının geri kalanını engelli olarak yaşamak zorunda kalıyor. Bu nedenle bu konuda biz sorumluluk almış olsak da bu yük Türkiye’de yaşayan herkesin omuzlarındadır.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.