banner156
banner159

KEMAL KILIÇDAROĞLU “MERSİN’DEN YÜZDE 64’ÜN ÜSTÜNDE OY BEKLİYORUM”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin'de partisinin il başkanlığı binasının açılışında konuştu. Referandumda Mersin yüzde 64 çıkardı. Cumhurbaşkanımız Muharrem İnce için yüzde 64’ün üzerinde bir rakam bekliyorum. " dedi.

- Bu haber 545 kez okundu.

KEMAL KILIÇDAROĞLU “MERSİN’DEN YÜZDE 64’ÜN ÜSTÜNDE OY BEKLİYORUM”

CHP Mersin yeni il binasının açılışına katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, burada milletvekilleri ve partilerle kurdele keserek açılışı yaptı. Ardından Kılıçdaroğlu, Tevfik Gür Stadyumu'nun yanında bulunan miting alanına gitti.

“FAİZ LOBİLERİNE ÖDENEN FAİZ 151 MİLYAR DOLAR”

Hükümet ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, “.Son 16 yılda bu hükümetin dışarıda faiz lobilerine ödediği faizin miktarı 151 milyar dolar. Bir de faize karşıyız, düşüreceğiz diyorlar. 16 yıldır düşürmedin de 24 Haziran’dan sonra mı düşüreceksin. Biz o faizi düşüreceğiz, OHAL’i kaldıracağız, demokrasiyi getireceğiz ve parayı tefecilere değil, halka vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“BUYRUN KARDEŞİM SURİYE’YE GİDİN”

Ülkemizdeki vatandaşların bazı yerler ve ortamlarda Suriyelilere göre ikinci sınıf vatandaşı muamelesi gördüklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Suriye’deki savaşı en kısa sürede bitireceğiz. Suriyeli kardeşlerimizin evlerini, okullarını her türlü alt yapısını yapacağız.  Ve bu kardeşlerimize diyeceğiz ki buyurun kardeşim Suriye’ye gidin. Bir başka önemli konu ise hastaneye gidersiniz bizim vatandaş ikinci sınıf, Suriyeli birinci sınıf. Suriyeli dükkân açar yanında bizim esnaf verir, vatandaşlarımız ikinci sınıf Suriyeli birinci sınıf. Ben bütün bunların hepsini biliyorum” dedi.

İŞTE KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI;

 “Referandumda Mersin Yüzde 64 çıkardı.  Yüzde 64’ün üzerinde bir rakam bekliyorum. Cumhurbaşkanımız Muharrem İnce için. Birlikte çalışıp,  birlikte mücadele edeceğiz. Özellikle annelere sesleniyorum. Sizin sezginize ve gücünüze inanıyorum. Türkiye’nin geleceği konusunda büyük kaygılarınız var. Birlikte ele ele Türkiye’yi çağdaş uygarlığa çıkaracağız. Eğer birlikte hareket edersek ülkemize çocuklarımıza vatanımıza bayrağımıza karşı görevimize yerine getirmiş olacağız”

“VALLAHİ BİLLAHİ SIKILDIK”

“Vallahi’de billahi de sıkıldık. Attık yeter diyoruz, tamam diyoruz. Türkiye’nin gerçekten ciddi sorunları var. 16 Nisan öncesini, bir düşünün.  Evet derseniz Türkiye’ye uçacak,  evet derseniz faizler düşecek. Evet derseniz dolar ve Euro düşecek dediler. Ne oldu tam tersi oldu. Bu tabloyu değiştirmek bizim elimizde, bunu değiştirmek birlikte çalışmamamıza bağlı. Her bir kapıyı tek tek çalacağız. Türkiye için, çocuklarımız için tek tek çalışacağız. Ve diyeceğiz ki artım tamam. Yeter artırım söz milletindir diyeceğiz..Hep birlikte daha güzel ve yaşanabilecek bir Türkiye inşa edeceğiz.”

“MERSİN’E YAKIŞAN BİR BİNA”

Güzel binamız oldu. Binayı gezdim. Mersin’e yakışan bir bina. O binayı bize kazandıran başta il başkanımız olmak üzere emek veren bütün kardeşlerime katkı veren bütün iş dünyasına yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Onlara teşekkür etmezsem haksızlık etmiş olurum.

“BÜTÜN AVRUPA 80 MİLYONU KİM DOYURACAK DİYE KENDİ ARASINDA YARIŞIYOR”

Ekonomi iyi değil. İşsizlik var. Çiftçinin durumu pek parlak değil. Narenciye üreticisi ve limanı bir tarafa bırakırsak diğerlerinin durumu iyi değil. Bütün Avrupa 80 milyonu kim doyuracak diye kendi arasında yarışıyor. Hollanda diyor ki Türkiye’yi ben doyuracağım. Almaya, Fransa, Polonya ben doyuracağım diyor. Biz en bereketli topraklar üzerindeyiz. Fakat ekip, biçmiyoruz. Çiftçi zarar ediyor. Dünyanın en pahalı mazotunu çiftçiye veriyorsun. En pahalı ilacını çiftçiye veriyorsun. Diyorsun ki bununla ek biç. Fiyata gelince fiyat yerlerde sürünüyor. Bu tabloyu değiştirmek bizim elimizde. Bu tabloyu beraber değiştireceğiz.

“25 HAZİRAN’DA BÜTÜN DÜNYAYA VE KOMŞULARIMIZA BİR ÇAĞRI YAPACAĞIZ”

Şimdi çok can yakıcı bir soruna değinmek istiyorum. Suriyeli kardeşlerimizin bu ülkeye getiren, sorun yaratan, gelecek açısında da ciddi kaygılara yol açan bu ülkeyi yönetenler. Suriyeli kardeşlerimizle ilgili politikamız şu şekilde. 25 Haziran’da bütün dünyaya ve komşularımıza bir çağrı yapacağız. Artık kavga etmeyeceğiz.. Bütün Türkiye’de ve bütün dünyada barıştan yana tavır koyacağız. Suriye’deki savaşı en kısa sürede bitireceğiz. Suriyeli kardeşlerimizin evlerini, okullarını her türlü alt yapısını yapacağız.  Ve bu kardeşlerimize diyeceğiz ki buyurun kardeşim Suriye’ye gidin. Kendi topraklarınıza gidin diyeceğiz. Dolayısıyla Suriyelilerin bizim ülkemizde perişan yaşamalarını doğru bulmuyoruz.

“SURİYELİ BİRİNCİ VATNADAŞIMIZ İKİNCİ SINIF”

Bir başka önemli konu ise öyle yerler ve ortamlar var ki bizim vatandaşımız ikinci sınıf Suriyeli vatandaş birinci sınıf. Hastaneye gidersiniz bizim vatandaş ikinci sınıf, Suriyeli birinci sınıf. Suriyeli dükkan açar yanında bizim esnaf verir, vatandaşlarımız ikinci sınıf Suriyeli birinci sınıf. Ben bütün bunların hepsini biliyorum. Ama Suriyelilerde insan onarla da insanca davranmak lazım. Onlara da dememiz lazım, kardeşim tamam başımızın gözümüzün üstünde yerin var . Atan, toprağın, vatanına orada. Kendi ülkene git. Sana her türlü katkıyı vereceğiz. Kendi ülkemizde huzuru yaşamak istiyoruz.

“SEN TÜRKİYE’Yİ İSRAİL’İN ARKA BAHÇESİ HALİNE GETİRDİN”

Bugün Amerika Birleşik Devletleri Kudüs’te kendi büyükelçini açıyor. 1960 ve 70’li yıllarda bizim gencecik çocuklarımız Kudüs’e gittiler Filistin’in bağımsızlığı için. Filistin halkı için, Filistin haklarını savunmak için gittiler. Ve o gencecik çocuklarımızın mezarları şuanda Filistin’de. Filistin halkının her zaman yanında olduk. Çünkü biz Kuvayı Milliye geleneğinden geliyoruz. Gazze olayını hepiniz hatırlarsınız. İsrail uluslararası sularda Mavi Marmara gemisine saldırdı. 9 vatandaşımızı şehit etti. Bunu üzerine hükümet büyük mitingler yaptı. Ve dedi ki bundan sonra İsrail’le hiç konuşmayacağım, yan yana gelmemeğim. 3 şart yerine gelirse İsrail ile oturup konuşacağım. Neydi bu şartlar Gazze’de abluka kalkacaktı. İsrail özür dilecekti ve ölenler için tazminat ödeyecekti. Birincisi Gazze’de abluka kalkmadı. İkincisi İsrail ben tazminat ödemem dedi. Yalnız bir vakıf kurarsınız o vakıfa bağış yaparım dedi. Üçüncüsü bir özür mektubu bile dahi göndermedi. Ve bir gece yarısı bir kanun çıkardılar ve İsrail ile ilişkilerini düzelttiler. Ben arada diyorum bunların yatacak yeri yok. Milleti kandırdılar. Şimdi kalkıp İsrail ilgili konuşacaklar. Sen Türkiye’yi İsrail’in arka bahçesi haline getirdin. İsrail özür dilemesi gerekirken özür dilemedi. Tazminat ödemesi gerekirken ödemedi. Ve Gazze’deki ablukayı da kaldırmadılar. Şimdi büyükelçiliği taşıyorlar oraya. Şimdi büyükelçiliği taşıyorlar. Ben bunu parlamentoda eleştirdim. Erdoğan, "Doğu Kudüs'te büyükelçilik açacağız" dedi. Aylar geçti bekliyorum. Yüreğin yetiyorsa git aç büyükelçiliği, ben de seni sonuna kadar alkışlayacağım. Lafla peynir gemisini yürütmeye çalışıyorlar. Emevi Camisi'ne namaz kılmaya gideceklerdi, Süleyman Şah Türbesi'ni kaçırdı. Artık tamam. Vallahi de tamam, billahi de tamam. Yeter, bu milletin yakasından düşmesi lazım.

“4 YIL İÇİNDE ÇİFTÇİ ALNININ TERİNİN KARŞILIĞINI ALACAK”

Allah'ın izniyle en geç 4 yıl içinde bu ülkede, çiftçinin alnının terinin karşılığını aldığı bir ülke olacağız. Üzüm, nohut, mercimek, kabak her şey dışarıdan geliyor. Bizim bir numaralı sorunumuz işsizlik bunu çözeceğiz. 5'inci yıl keyfini süreceğiz, sözümüzü tuttuk, bize oy verin diyeceğiz. Bu ülkeye kardeşliği, huzuru getireceğiz. Kimseyi kimliğinden ötürü ötekileştirmeyeceğiz.

“LONDRA’DAKİ BİR GRUP TEFECİYE ÖDEDİKLERİ FAİZ 151 MİLYAR DOLAR”

Ey Kılıçdaroğlu sen bir sürü şey vaat ettin parayı nereden bulacaksın diyorlardı? Taşerona kadro dedik, olmaz diyordun, oldu. Emekliye bir maaş ikramiye dedik, bin lira verdin. Yetmez ama olsun. Seçim beyannamemizi açıklayacağız. Faize karşıyız diyor, düşüreceğim diyor. Türkiye dünyanın en zengin ülkelerden birisidir. Son 16 yılda bu hükümetin dışarıda faiz lobilerine ödediği faizin miktarı 151 milyar dolar. Londra’daki bir grup tefeciye ödedikleri faiz. Bir de faize karşıyız, düşüreceğiz diyorlar. 16 yıldır düşürmedin de 24 Haziran’dan sonra mı düşüreceksin. 16 yılda bu millet faiz altında inim inim inledi. İçeriye ödedikleri faiz, yani borçlandırıldıklara 687 Milyar lira. Biz ne yapacağız o faizi düşüreceğiz, OHAL’ı kaldıracağız. Demokrasiyi getireceğiz. Parayı tefecilere değil, halka vereceğiz.  Halkı yüceltmek bizim görevimizdir, bunun için mücadele edeceğiz. Kadınların iradesi, sezgisi güçlüdür. Cumhuriyet bir kadın devrimidir, kimse unutmasın”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner135

banner150

banner151