KOCAMAZ’A KENT BARIŞINI BOZUYOR SUÇLAMASI

CHP Büyükşehir Belediye Meclis Grubu’ndan, MHP’li Başkan Kocamaz’a sert bildiri

- Bu haber 834 kez okundu.

KOCAMAZ’A KENT BARIŞINI BOZUYOR SUÇLAMASI
 İmece Haber Merkezi- CHP Büyükşehir Belediye Meclis Grubu, MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın, belediye çalışanlarına baskı uyguladığını, esnaf arasında huzursuzluk yarattığını ve kenti kaosa sürüklediğini ileri sürdü. Grup adına yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediye Başkanı’nın bir an önce parti rozetini çıkararak kent halkıyla barışık olmasını arzu etmekteyiz. Partizan tavırların kendisine bir hayrı olmadığı gibi, Mersin’de doğabilecek sürtüşmelerin tüm sorumluluğu bizzat belediye başkanına ait olacaktır” denildi.

CHP Büyükşehir Belediye Meclis Grubu, cumartesi günü olağanüstü bir toplantı yaparak, MHP’li Büyükşehir Belediyesi ile otogar işletmecileri arasında yaşanan sorunları görüştü. Toplantıda, sadece otogar konusu konuşulmadı, Kocamaz’ın Nisan ayından bu yana sergilediği performans ve söylem de konuşuldu. Toplantı sonrasında Kocamaz’a sert eleştiriler ve uyarılar içeren bir bildiri yayınlandı.

CHP İl Başkanlığı imzasıyla yayınlanan meclis grubu bildirisinde şu ifadeler yer aldı:

 

‘Partizanca mobbing uyguluyor’

 

“Kocamaz’ın, belediye başkanlığına başladığından bu yana işçilerin ve memurların arasında partizanca bir tavır sergileyerek mobbing yöntemiyle sürgün uygulaması, emekliliği dolan işçileri emekliliğe zorlaması, taşeron yanında çalışan işçilerin sözleşme süresi dolduktan sonra sözleşmelerini yenilemeyerek açlığa ve yoksulluğa mahkûm etmesi kısaca belediye hizmetleri ile uğraşacağına işçisi ve memuru ile uğraşması dikkat çekmekteydi. Biz de CHP olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın bu partizan tavırlarının takipçisi olmuş, Büyükşehir Meclis grubumuzla etkin bir şekilde davranışlarının yanlışlığını her platformda ortaya koymuştuk.”

 

‘Mersin halkına düşman tavırlar’

 

“Ancak son zamanlarda Burhanettin Kocamaz’ın Mersin halkına düşman tavırlarını sadece işçilerle sınırlı kalmayıp, Mersin Belediyesi’nde kiracı konumunda olan esnafa da yönelmesiyle kentte tam bir kaos ortamı yaratılmaya çalışılmış, kentteki barış ve kardeşliğin bozulmak üzere olduğu tarafımızdan gözlenmiştir. Son olarak yıllardır otogarda Mersin’e hizmet vermekte olan otogar esnafının Mersin Büyükşehir’e ait yeni yapılan otogardaki işyerlerine taşınma aşamasında fahiş fiyatlarla kira bedelleri gösterilmesi ve açık ihaleye çıkartılması ibretle izlenmektedir. Otogar esnafının bu astronomik miktardaki kira bedellerini ödemeye güçleri yoktur. Aynı zamanda belediyeye ait birçok işyerinde ihale yapılmasına rağmen hiç birinde açık olarak billboardlarda reklam verilerek müşteri aranmamıştır. Bundan da otogarda bulunan esnafa karşı konunun sadece para olmadığı, başka niyetlerinde bulunduğu intibası yaratılmıştır.”

 

‘Esnafın belediyeye güveni zedelendi’

 

“Daha önce de Kırmızı Lacivert, Özel İdare İşhanı’ndaki esnafı, son olarak ta hal esnafına da aynı şekilde davranılmış, şehirde belediyeyle esnaf arasındaki güven zedelenmiştir. Büyükşehir Belediye Başkanının bir an önce parti rozetini çıkararak kent halkıyla barışık olmasını arzu etmekteyiz. Partizan tavırların kendisine bir hayrı olmadığı gibi, Mersin’de doğabilecek sürtüşmelerin tüm sorumluluğu bizzat belediye başkanına ait olacaktır.

Biz CHP Meclis Gurubu olarak Mersin’deki esnafın ve kent yaşayanların tüm sorunlarını yakından takip edecek, kentteki barış ve kardeşlik havasının devamlılığı için kararlı duruşumuzu kamuoyuna bir kez daha bildiririz.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.