Saldırılar korkaklığın göstergesi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan mermili saldırıyı, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)’nin tırmanan terör olaylarına ilişkin politikalarını CHP il binası önünde yaptığı basın açıklaması ile değerlendirdi.

- Bu haber 621 kez okundu.

Saldırılar korkaklığın göstergesi

AHMET ADIGÜZEL

CHP Mersin Milletvekilleri Serdal Kuyucuoğlu ve Aytuğ Atıcı, CHP’li ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaşın katılım gösterdiği toplantıda Özyiğit “Bizler partimizin neferleriyiz, genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

NEFRETİMİZ VAR, KİNİMİZ VAR”

“Bir ülkede namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça o memlekette kurtuluş yoktur” diyerek sözlerine başlayan Özyiğit, şu şekilde devam etti “İslam âleminin kutsal ayı ramazan ayında terör can almaya devam ediyor. Gün geçmiyor ki genç, aslan gibi yiğitlerimiz toprağa düşmesin, ocaklar sönmesin analar ağlamasın, çocuklarımız yetim öksüz kalmasın. Aklımız ve ruhumuz paramparça. Acımızı paylaşabileceğimiz ölen ile vedalaşabileceğimiz, yas tutabileceğimiz süremiz bile yok artık. Yanan yüreğimiz bir avuç su taşıyacak adaletten mahrum bırakıldı. Bu yükü taşıyorsak umudumuzun geleceğimizin yeniden yeşermesi içindir. Nefretimiz var, kinimiz var. Zulmün dehşetin yalanın talanın çaresizliğine karşı birlik, bütünlük içerisinde omuz omuza mücadele etmek zorundayız.14 yıllık AKP döneminde terörle mücadele politikası bahsedildiği gibi çözüme yönelik değil, savaşa yöneliktir. Ve ne yazık ki son bir yılda verdiğimiz şehit sayısı bin rakamını aşmıştır”

“AKP TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE İÇ İÇE”

7 Haziran genel seçim sonuçlarından sonra terör olaylarının hızla arttığını dile getiren Özyiğit  “Ülkemiz cumhuriyet tarihinin en karanlık, en sert, devlet geleneğine uymayacak şekilde çeteci, ceberut devlet anlayışı ile yönetilmektedir. Temel hak ve özgürlükler ayaklar altına alındığı gibi; kadınlarımızın doğurganlığına ve bedenlerine laf edilmektedir.  AKP terör örgütleri ile iç içe, koordineli bir şekilde, stratejik planlar yaparak adeta kandan beslenir hale gelmiştir. Toplumun büyük bir kısmını öfke ile besliyor ve karşılıklı bir nefretin içinde bu koşulları oluşturmaya çalışıyor. Oslo’da, Dolmabahçe’de, Kandil’de yapılan görüşmelerin sonucu olarak güneydoğuda ki kentler AKP ve AKP bürokratları tarafından bölge adeta silah deposu, hendekler, tuzaklar ve bombalar bugün terörün en acımasız şekilde uygulandığı hale geldi. Birçok görüşmelerin sonucu terör örgütünü liderinin tutuklanması istediği kişiler tutuklanarak cezaevine konuldu. IŞİD gibi mezhep odaklı örgütler bölgesel ve ulusal bir tehlike haline gelmiştir. Her türlü siyasi, ticari, ekonomik, askeri ve sağlık ilişkileri bu örgütlerle kurulmuştur. Rıza Sarraf olayı AKP hükümetinin ve devletinin yönetme biçiminin apaçık göstergesidir. ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinin liderleri Türkiye’yi yok saymakta ve yüz yıl öncesi gelişen olayları meclis gündemine alarak devletimizi itibarsızlaştırmaktadırlar” şeklinde konuştu.

“Başkanlık hevesiyle ülkeyi ateş yerine çevirdiği gibi, ülkeyi büyük bir kaosa sürüklemektedir” diyen Özyiğit  “Her ay bildiğimiz tanıdığımız birileri ana muhalefet ve CHP lideri; sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırıda bulunuyor. 8 Nisan’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yumruklu saldırı, 20 Mayıs’ta Ankara Kocatepe’de yumurtalı, 8 Haziran’da Fatih Camii’nde şehitlerimizin cenazesinde mermili saldırı yapılmıştır. Şehitlerimizin cenazesinde yapılan bu saldırılar şehitlerimize saygısızlıktır. Geleneklerimize ve göreneklerimize böyle bir davranış yakışmamaktadır. Cami avlusuna bırakılan kurşun çaresizliğin, korkaklığın, ahlaksızlığın ve vicdansızlığın ta kendisidir. Bu tip davranışlar gündemimizi değiştirmeye yönelik olup, devleti yönetemeyenlerin algı oluşturmak için denediği bir yöntemdir. Üzerlerinde ki çamuru başkalarına atmak istedikleri bir yöntemdir. Elimizde belgeli tarihli ve kimler tarafından söylendiği çok açık olan sözler var” şeklinde konuştuktan sonra dönemin hükümet yetkililerinin Abdullah Öcalan’a yönelik sözlerini dile getirdi.

“GENEL BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”

“Bunlar Oslo görüşmelerini, bunlar kentlerin cephanelerle doldurulmasını göz yumduklarını ve bu talimatlar doğrultusunda valilere emir verdiklerini kendi ağızlarından söylediler” diyen Özyiğit “Bunlara hepiniz tanıksınız, bu çamuru kimsenin üzerine atamayacaksınız, bunların hesabını vereceksiniz. Bu konuda CHP il başkanları gereken davayı açmıştır, gerekli suç duyurusunda bulunmuştur. Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu bu tip baskılar, bu tip olaylar şehit cenazesine gitmesini engelleyemeyeceği gibi CHP gibi bu ülkeyi emperyalizme karşı mücadele ederek, savaşarak, toplumu örgütleyerek, yedi düvel ile baş etmiş, milyonlarca üyesi ve gönül bağı olan bu güçlü yapıyı kolay lokma olarak görenler yanılmaktadırlar. Bu ülke için canımı vermeye hazırım, bir kişi ölürüz bin kişi geliriz. Hükümetin beceriksizliğine rağmen terörü biz bitireceğiz dedi Sayın Genel Başkanımız. Bizler partimizin neferleriyiz, genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Demokrasi mücadelesi içinde olan ülkemiz birliği, bütünlüğü, laikliği, hukukun üstünlüğünü kendine ilke edinmiş; birey, kurum, dernek, oda ve sivil toplum örgütleri ile birlikte mücadelemize devam edeceğiz” şeklinde ifade etti.

Özyiğit son olarak “Dayatılsa da şakağımıza baskı ve zulüm, karanlığın bile korktuğu bu ülkede öfkemiz, bilincimiz ve inancımız kulvar, sokak ve meydanlarda kurduğunuz barikatları aşacaktır. Yolumuz özgürlükçü demokrasi, laik ve bağımsız Türkiye’dir” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.