Öne Çıkanlar milli eğitim DP Büyükşehir Adayı Pınar İvenç; özbekistan sınır tiyatro

Bu haber kez okundu.

Silifke Belediyesi’nde İşçiler İşlerinden Oldu CHP SİLİFKE İLÇE BAŞKANI SUNGUR’DAN SATAMA VE İŞTE ÇIKARMALARA TEPKİ

HABER: HÜSAMETTİN TANRIKULU

CHP Silifke İlçe Başkanı Cemil Sungur açıklamasında ilk olarak 23 Haziran seçimlerine değinerek, “İstanbul seçiminin ülkemize, İstanbul’umuza ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Bir kez daha görülmüştür ki vatandaşlarımız baskıya dayatmaya, zorlamaya ve hukuksuzluğa asla boyun eğmemektedir. Sayın Ekrem İmamoğlu genç olması, çalışkan, dürüst ve kararlı tutumu ile parti örgütümüz ile disiplinli ve planlı bir şekilde çalışması ile gasp edilen belediye başkanlığını yeniden kazanmıştır. Bu başarı anasının ak sütü gibi helaldir ve tamamen haklıdır. Kendisini kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz. Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. İstanbul seçimi bir sonuç değildir, aksine ülkemizdeki yönetim ve siyaset anlayışında değişimin başlangıcıdır.” dedi.

SİLİFKE BELEDİYESİNDE YAŞANANLAR HAKLA, HUKUKLA VİCDANLA BAĞDAŞMIYOR

Sayın Ekrem İmamoğlu sevginin, dürüstlüğün, kucaklayıcılığın, çalışkanlığın ülkemizdeki en büyük karşılıklarından birisidir. Kullandığı dil sevgi dilidir, kullandığı dil barış dilidir. Kendisine bir kez daha hayırlı olsun diyoruz” diyerek sözlerini sürdüren Sungur, açıklamasında Silifke Belediyesinde yaşanan işten çıkarma ve görev yeri değişiklileri ile ilgili olarak şu sözlere yer verdi: “Silifke Belediye’sinde de son günlerde de gerçekten hiç hoş olmayan hakla, hukukla vicdanla ve adaletle bağdaşmayan atamalar, görevlendirmeler ve işten çıkarmalar söz konusudur. Birçok arkadaşımız siyasal tercihlerinden dolayı cezalandırılıp işten çıkartılmaktadır ya da meslekleri ile bağdaşmayan görevlere atanarak bezdirilip baskı ve zorlama ile pes ettirilerek istifa etmeye zorlanmaktadırlar.”

Onuru ve namusu ile çalışıp evine ekmek götürmekten başka hiçbir derdi olmayan bu arkadaşlarımızın işleriyle ekmekleriyle terbiye edilip işten çıkartılmaları ya da istifaya zorlanmaları kabul edilebilecek şeyler değildir diyerek sözlerini sürdüren Sungur, “Yasal ve hukuki hakları sonuna kadar aranacaktır. Arkadaşlarımızın sonuna kadar yanlarındayız. Hepsinin yaşadıkları duyguları içimizde hissediyoruz. Asla yalnız bırakmayız. Bir ekmeğimiz varsa bölüşür yeriz. Bundan kesinlikle emin olsunlar. Bu konuda sayın belediye yetkililerini daha duyarlı olmaya ve birazcık vicdanları varsa insanların ekmekleri ve aşı ile uğraşmamaya davet ediyorum. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. Birbirimizin yüzüne bakacağız. Birbirimizle oturup konuşabilme ihtimal ve imkânlarını ortadan kaldırmayalım. İnsanların ekmekleri ile oynamayalım” dedi.

31 Mart seçimlerinde CHP’den MHP’ye geçen Silifke Belediyesi işten çıkarma ve görev yeri değişikliği gibi hususların yaşanması ile ilgili olarak sözlerine “Farklı bir şekilde değerlendirip Büyükşehir Belediyesi ve onun kuruluşları da aynı anlayışı benimser, intikam ve hesap sorma zihniyeti ile hareket edecek olursa burada bir sürü insan ekmeğinden olur ve işsiz kalır. Ama CHP ‘de insanların ekmekleri ile oynama gibi anlayış ve intikamla siyaset yapmak gibi bir düşünce asla söz konusu değildir”  diyerek devam eden CHP Silifke İlçe Başkanı Cemil Sungur, Büyükşehir belediye başkanımız sayın Vahap Seçer’in en benimsediği anlayış “işini en iyi şekilde yapmaktır” işini iyi yapan hiçbir çalışan ile derdimiz yoktur.Bizim tek derdimiz daha çok hizmet ve daha çok insana iş anlayışıdır.Dürüst çalışıp militan particilik yapmadıktan sonra hiç kimsenin işiyle aşıyla sorunumuz yoktur ve olmayacaktır da. Bu herkes tarafından da böyle bilinmelidir” dedi.

NEFRET VE KAVGA ORTAMI ORTADAN KALKSIN

Sungur açıklamasına, Artık siyaset yapan insanların ve siyaset kurumlarının en önemli gündemi ülkemizin gerçek sorunlarına çözüm üretmek olmalıdır. CHP’nin gündemi de bundan sonra ülkemizdeki işsizlik, ekonomi, eğitim sistemi ve adaletsizlik gibi gerçek sorunlara çözüm üretmek olacaktır. Artık ülkemizde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak bu net bir şekilde görülmüştür diyerek devam etti. Nefret ve kavga ortamı ortadan kalkacaktır diye konuşan Sungur, “ barış ve sevgi dili hâkim olacaktır. Birleştiricilik ve kapsayıcılık hâkim olacak, baskı, dayatma ve ayrıştırma olmayacaktır. Demokrasi ve özgürlük en üst standartlarda olacak, insanlar düşüncelerini rahatlıkla korkmadan söyleyebilecektir. Bunun önünde kimse duramaz. Bu anlayış değişiklikleri adına ülkemizde çok önemli gelişmeler yaşayacağımızdan kesinlikle eminim. Ayrıştırma yok, ötekileştirme yok, barış ve kardeşlik var, ülkemizin işsizlik gibi, ekonomi gibi, adaletsizlik gibi, eğitim sistemi gibi gerçek sorunlarına eğilmek ve bu sorunlara çözüm üretmek var. CHP’nin  tek  gündemi bundan sonra ülkemizdeki bu sorunlara çözüm üretmek olacaktır” dedi.

 Partimiz İstanbul seçimleri ile pekiştirilen birlik, beraberlik, sevgi ve barışa dayalı bu anlayışını önümüzdeki süreçte tüm Türkiye yayacaktır diyerek hedeflerinden söz eden Sungur Hedef tüm Türkiye’dir. Başarısız olduğumuz yerlerde neden başarısız olduğumuzun nedenlerini ve sonuçlarını belirleyip bu nedenlere göre göre çalışmalar yapacaktır. CHP’si bundan sonra başarılı olmak zorundadır. Başka hiçbir alternatif yoktur. Sungur sözlerini,”Tekrar ediyorum İstanbul seçimleri Ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Önümüzdeki süreçte tüm Türkiye’de her şeyin çok daha güzel olmasını diler verdikleri emekten, yaptıkları çalışmalardan dolayı tüm partililerimizi kutlar hepimize bundan sonraki çalışmalarımızda başarılar dilerim” diyerek tamamladı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.