Teknoloji firmalarına “Level Up” dopingi

Büyümek isteyen ve cirosu 500 bin TL ile 5 milyon TL arasında olan teknoloji firmalarını hızlandıracak “Level Up” (seviye yükseltme) programı uygulanmaya başlandı.

- Bu haber 282 kez okundu.

Teknoloji firmalarına “Level Up” dopingi

Haber Merkezi

Level Up programı kapsamında; ürün ve hizmet geliştirme faaliyetlerinin büyük bir kısmını tamamlayan, ticari bir ürüne sahip, gelir akışı başlamış, sahip olduğu müşterileri sürekli müşteri haline getirmeye çalışarak rekabet ortamında tutunma çabasındaki teknoloji firmalarına destek verilecek. Girişimcilerin büyüme planları doğrultusunda ve TİM-TEB Girişim Evi çatısı altında; insan kaynağı, yeni yatırımlar, yeni müşteri kazanma, yeni pazarlara açılma ile birlikte ciro artışı sağlaması için özel danışmanlık hizmetleri veriyor. Level up firmalarına, ayda 1 birebir görüşmeler ile danışmanlık hizmeti verilecek.

Seçilen firmalara, “Teknoloji Odaklı Şirketlerde Stratejik Pazarlama Yönetimi ” eğitimi sonrasında 4 kez birebir görüşme yapılacak. Level Up seviyesindeki firmalara, satış ve pazarlama çalışmalarında temel hedeflerinin belirlenmesi ve bu doğrultuda planlama yapılması, rekabete yönelik önlemlerin geliştirilmesi, ürün ve hizmetleri hedef kitleye ulaştırma metotlarının belirlenmesi gibi konularda danışmanlık hizmeti verilerek stratejik pazarlama planı oluşturulması sağlanacak.

TİM-TEB Girişim Evi işleyiş modeli 4 aşamadan oluşuyor. İlk aşama olan “Ticari hızlandırma Programı” kapsamında; ürün/hizmet geliştirme aşamasında olan veya kurulu işletmesi ile ticari hayata yeni başlamış olan girişimcilerin, iş fikirlerini doğru iş modelleri ile yönetmelerini sağlamak, ürün/hizmet çeşitlendirmesi ve geliştirmesine katkı vermek, etkin satış ve pazarlama planlarının oluşturmalarına destek olmak ve kısa vadede iş fikirlerinin pazarda tutunması ve büyümesi için gerekli olan finansal ihtiyaç analizlerini yapmak gibi iş planı kavramına konu olan alanlarda girişimcileri desteklemek üzere 6 ay boyunca girişimcilere toplu ve bire bir danışmanlık seansları veriliyor.

İkinci aşaması olan “Girişimcilik Eğitimleri” kapsamında TİM-TEB Girişim Evi’nde, hızlandırma Programına paralel olacak şekilde girişimcilere konunun uzmanı eğitmenler tarafından eğitimler düzenlenecek. Eğitimler, ihracat veya yurtdışı açılım odaklı olan girişimcileri dış ticaret, pazar yapısı, tedarik yapılanması, satış ve pazarlama planlaması ve finansal yönetim gibi konularda planlama ve uygulama yeteneklerinin geliştirilmesi için 8 eğitim tasarlandı. Tasarlanan eğitimler şu şekilde:

İş Planına Dayalı İş Kurma Süreci Eğitimi

İşletmelerde Büyümenin Yönetimi Eğitimi

Dış Ticaret’e Başlama ve Sürdürülebilirlik

Dış Ticaret’te Pazar Araştırmaları ve Pazarlama Planı Eğitimi

Yatırımcı Ne Bekler, Yatırımcı İlişkileri Süreçleri Etkinlikleri

Yatırımcı Pitching Eğitimi

Satış Teknikleri Eğitimi

Sunum Teknikleri Eğitimi

Üçüncü aşama olan Ofis Desteği’nde; Mersin, İstanbul, İzmir, Bursa, Gaziantep, Denizli, Trabzon, Edirne, Konya ve Kıbrıs’ta bulunan TİM-TEB Girişim Evleri’nde, ihracat potansiyeli bulunan ve/veya yurtdışı açılım olanaklarına sahip projeleri/ürünleri olan girişimcilere ofis desteği verilecek. İş geliştirme merkezlerinde bulunan kuluçka merkezleri, girişimcilerin çalışma alanı ve her türlü ofis ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı.

Son aşamada ise “Tanıtım, Müşteri, Yatırımcı Desteği” kapsamında; müşteri bulma, girişim/girişimci için tanıtım desteği, Network desteği, yatırımcı buluşmaları eğitimi verilecek.

Kamp sonunda başarılı olan girişimciler, TEB Melek Yatırım Platformu yatırımcıları ve TİM üyesi sanayiciler ile tanışarak projelerine yatırım ve yeni müşteri bulabilecek. Ayrıca TEB’in destekleri ile TİM’in düzenlediği uluslararası konuşmacıların katılıp her yıl binlerce kişinin izlediği ‘İnovasyon Haftası’ etkinliklerinde projelerini tanıtma imkanı bulacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.