Masa başında yazamazsınız.
Yazsanız da yaşama uygulayamazsınız.
Zaman size; teorinin pratikten çıktığını öğretir.
Sondan başlayalım isterseniz… 30 Mart seçimleri de mi öğretmedi, aslı varken fotokopinin işe yaramayacağını ya da geçerli olmayacağını,
Ne olduğunu önce kendin bileceksin. Dik duracaksın. Omurgalı olacaksın yani. Öyle ki, karşındaki gerileyecek, sen değil!
Yaranmak” bölücülerin ve gericilerin işidir bileceksin. Rengin bellidir senin, sana yaklaşanlar da senin netliğini bileceklerdir.
Türkiye cumhuriyeti Tarihini de bileceksin ve savunacaksın. “1930’ların CHP’si değiliz…” derken ne demek istediğinin farkında olacaksın… Ya, tarihini tam bileceksin ya da bilmediğin tarihinle ilgili konuşmayacaksın! Haa, “Ben tarihi biliyorum ve bildiğim için böyle konuşuyorum” diyorsan, o zaman “Görevli” sıfatına kızmayacaksın!
CHP gibi bir muhalefet sayesinde 10 yıldır devrim yapıyoruz” diyen AKP’li bakana kızmayacaksın.
Ya göründüğün gibi olacaksın ya da olduğun gibi görünecek!
Diktatör” derken birilerine, önce kendine bakacaksın. Söylediklerine ve yaptıklarına elbette. Farklı görüşlerdeki yol arkadaşlarına “Disiplin” yolunu gösterme tehditleri savurmadan elbette…
Geniş çerçeveden bakacaksın dünyaya ve ülkene. Düşmanlarını iyi tanıyacaksın.
Hele de “Söz konusu VATAN” ise şu sıralar.
1)AB-D’den bize dost olmaz!
2)BOP içerisinde “Eşbaşkan” olan R T Erdoğan’a özenme. “Eşbaşkan Yardımcılığına da”
3)“Din” üzerinden “Oy çalmaya” yeltenme; başaramazsın, tam tersine var olan oy sayın da düşer, “Rüzgâra göre” şemsiye açma, elinde kalır.
4)Bölücülerin planlarına alet olma. Bu iş sana düşmez. “Oy” değil ama saygınlığın bile kalmaz.
5)Gericiliğe özenme, Atatürk’ün kurduğu parti; Çağdaşlığın simgesidir. Sadece ülkemizde değil, bölgemizde ve dünyamızda örnek alınmış, “Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti” özellikleri ile bu günlere gelmiştir.
6)Sen, sen ol, KENDİN OL! Olmayacak mısın? O zaman da; eleştirenlere kızma ve gerçek yüzünü göster, duyur, açıkla, ne olduğunu dürüstçe ilân et!
Amaaaann be Saadet neler söylüyorsun? Afedersiniz “Neler yazıyorsun?” olacaktı…
Herkes görevini yapıyor.
BOP Eşbaşkanı ya da Eşbaşkan Yardımcısı…
1)Eşbaşkanlık “Adayını” açıkladı.
2)Fotokopileri de.
3)Bölücüler bile.
4)Atatürk’te Birleşenler hâlâ beklemede. (Bu satırlar tuşlanırken)
Neyi bekliyoruz? 20 imzayı bile mi bulamıyoruz?
Hani hep; “Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır” diyorduk?
Sağ-sol yok, vatanseverler ve karşı devrimciler var” diyorduk?
Çankaya’ya, görmek istediğimiz kişiyi göndermek, bize bağlı. Nasıl mı?
1)Çok seçenekli birinci turda hiç kimse %50’yi geçemeyecek.
2)En çok oyu alan ilk iki kişi ikinci tur için yarışacak. İkinci kişinin Atatürkçülerin adayının olması çok rahatlıkla mümkün. “Aslı” zaten olacak. Onunla mücadele edecek olan da tam karşıtı olan Atatürkçü olacaktır elbette.
3)İkinci turda; Eşbaşkan ve Atatürkçü iki aday olduğunda Türk Milleti Atatürkçülüğü Çankaya’ya yerleştirecektir.
4)Hayal değil ya da umut! Olması ya da yapmamız gereken.
 Emine Ülker Tarhan bakın ne diyor yazılı açıklamasında?
Parti programımız, “CHP; bağımsızlık ruhunun temsilcisidir… Laik
demokratik Cumhuriyet’in kararlı savunucusudur… Kemal Atatürk önderliğinde oluşturulan ve dünyada başka örneği olmayan çağdaş Türkiye modelinin güvencesidir” der. Yeni Osmanlıcılığı değil, çağdaş Türkiye’yi hedef alır. Teslimiyeti değil, mücadeleyi öngörür. Buna, yani partimin değerlerine inandığım, savunduğum için disipline verileceksem, hazırım. Disiplin kuruluna giderim, arkamdan kimin geldiğine de bakmam. Ancak böyle bir sürecin kimlerin parti programını ve değerlerini ihlal ettiğinin sorgulanacağı bir dönem olacağını ve en yüce disiplin makamının CHP tabanında kimlik bulacağını da hatırlatırım.
Ekleyecek sözcük kalmadı.
Pratiğin teorisini ne zaman yazacağız?
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.