Mersin’in tanınmış siyasi kadınlarından ve esnaflarından olan Zehra BEYAZIT oğlu Fırat ERYILMAZ’IN düğününde örnek anneliğini, iş kadınlığını, toplumda çok sevildiğini bir kez daha çevresine, sevenlerine yaşatarak gösterdi.

         Zehra BEYAZIT ve Bereket ERYILMAZ’IN oğlu Fırat ERYILMAZ ile Kayseri Eşrafından Fatma ve Ahmet KARA’NIN kızları Çağla KARA dünya evine girdiler. Düğünde Zehra BEYAZIT kadar biricik kızları, damat Fırat’ın Ablası; Güneş ERYILMAZ çok mutluydu.

         Fırat ERYILMAZ; anne ve babasının genç yaşlarından bu yana Mersin’de kendi emekleriyle kurdukları, halkın büyük kesimine ulaşarak mesleklerinde çok başarılı oldukları HATAY PEYNİRCİLİK ve ANTAKYA PEYNİRCİLİK işlerinin başına geçmişti. Mersin Silifke Caddesindeki HATAY Peynircilik ve Yenişehir 45 Evlerdeki HATAY Peynircilik Şubelerini işleten Fırat ERYILMAZ Anne ve Babası gibi çok başarılı bir esnaf. Üçüncü şubeleri olan Silifke Caddesindeki Antakya Peynirciliği ise bir süre önce bir başka başarılı esnafa devreden aile sadece halkın kullandığı eski isim olan HATAY Peynircilikle 2 Şubelerinde halkımıza hizmet vermeye devam ediyor.

         Fırat ve Çağla ERYILMAZ Çiftine Ömürleri Boyunca Mutluluk, İşlerinde Bereket ve Başarı Diliyoruz.

         Zehra BEYAZIT ve Bereket ERYILMAZ’IN biricik kızları, ODTÜ dışında iki üniversite bitirmiş ve yabancı dilleri çok başarılı Güneş ERYILMAZ’I ayrıca kutluyoruz. Türkiye’de haksızlıklara uğrayan, bilginin, niteliğin, başarının değil de; kişisel menfaatler, hesaplar, uşak misali çalışanlar tercih ederek OKUMUŞ LAİK GENÇLERİMİZİ DEĞERLENDİRMEYEN, dönemin kirli oyunları uğruna harcanan nice ÜNİVERSİTE MEZUNU TÜRK GENÇLERİMİZE ve Güneş ERYILMAZ’A ayrıca şans diliyoruz.

         EMEK ve VEFA AĞLADI

         Çağla ve Fırat ERYILMAZ’IN düğünü oldukça kalabalıktı, halk ve iki ailenin sevenleri, çevreleri oradaydı. Hatay’dan BEYAZIT Ailesinin tüm fertleri düğündeydi. Aileler çok mutluydu. Fakat EMEK VERİLEN SİYASİLERİN SADECE ÇELENKLERİ vardı. Emek ve Vefa’nın bir kez daha üzüldüğü bir gece izledik. CHP’den Alptekin ESER, Beyhan BALABAN, Serdar ERKAN, Adem ÇETİN, Ercan YILMAZ, Hikmet OĞUZCAN, Ayten ve Mustafa KANLI Çifti gibi siyaseti toplum için yapanlar düğüne katıldılar. Ayrıca eski Kadın Kollarından Gülüzar SAÇKESEN, Leyla KÖRÜKLÜ ve Eşi Ziya KÖRÜKLÜ, Canan AKDOĞAN, Zekiye GAZİ, Fatma KARADAĞLI, PALMA 2 Yönetim Kurulu Başkanı Serap ORAN, farklı siyasi partilerden Gülnaz ÜNAL gibi kişileri ayırt etmeden sahiplenen kadınlar arkadaşları Zehra BEYAZIT’I yalnız bırakmadılar. Gazetecilerden Tarsus ZİRVE, Adana Güney HAVADİS, Mersin GÖTÜNTÜLÜ Gazete ve birçok gazeteci oradaydı. Şairler, Yazarlar ve Dernek Temsilcileri, TÜMSAN Genel Başkanı Cahit BABA, İbrahim ÇİM, Muzaffer AYDOĞAN gibi kalemlere değer veren insanlar düğündeydiler…

         Fakat seçilmiş siyasiler ve diğer kadın-erkek CHP Aday Adayları,  CHP Milletvekilleri düğünde yoktu, isimleri ise; yine kendilerine emek veren bir partilinin düğününde REKLAMLARDA OYNUYORDU. Kendileri yoktu! 2007 CHP Milletvekili Kadın Adayı Zehra BEYAZIT’IN iki evladından birinin düğünüydü, ilk kez bir evladının mürüvvetini görüyordu ve sadece iki CHP Aday Adayı Alptekin ESER ile Serdar ERKAN düğüne katılmıştı. Şimdiki İl Kadın Kolları yoktu, Kadın Aday Adayları yoktu, Gençlik Kolları eski-yeni yoktu, sadece eski Kadın Kolu Başkanlarından Beyhan BALABAN ve Gülüzar SAÇKESEN vardı. Seçilmişler işleri olsa da kendi yelerine bir yetkiliyi vekâleten düğüne gönderebilirlerdi…

         Emek ve Vefa evladının düğün gecesi Zehra BEYAZIT’IN yüreğinde birlikte ağladılar. Zehra BEYAZIT kim bilir kaç gece yarısına kadar çocuklarını yalnız bırakarak partisinin çalışmalarında 30 senedir yorulmuştu. Ama emek verdiği, seçtiği, yıllarca onlar için çevresinden, halktan oy istediği, oy kullandığı CHP’den seçtikleri mutlu gününde BEYAZIT’IN yanında değillerdi, sadece REKLAMLARI için ÇELENKLERİ vardı!

         BAŞARILAR DOĞRU DEĞERLENDİRİLMELİ

         Mersin CHP denildiğinde akla gelen ilk kadınlardan biridir Zehra BEYAZIT. 2007 CHP Mersin Milletvekili Aday Listesinde yer aldı genel seçimde yarıştı, daha sonra partisine daima adaymış gibi çalışarak destek verdi, siyasette hep aktif oldu. Laiklik denildiğinde, başarı denildiğinde, iş kadınlığı denildiğinde Mersin’de akıllara gelen sayılı kadınlardandır. Kadın Haklarını savunurken sadece eylemlerde, etkinliklerde değil, kendi yaşamındaki mücadelesiyle çalışmalarını topluma örnek olarak ÖZGÜRCE sergilemiş, her türlü zorluğun üstesinden kadınların geldiğini kendi iş yerinde, evinde ve siyasi mücadelesinde başarıyla ispat etmiştir, ÇAĞDAŞ KADIN nasıl olur çevresine yaşam tarzı ile göstermiştir.

         Siyasi fikri olan, fikrinden dönmeyen, iş kadını olan, iş kadını iken aynı zamanda ev hanımı gibi evlatlarını en güzel şekilde yetiştiren, okutan, STK’ların ve toplumsal çalışmaların daima destekçisi olan tüm bu özellikleri taşıyarak yapabilen kaç kadın tanıyorsunuz? Kadınların çoğunluğu bu özelliklerin bir veya bir kaçını yapabilir, fakat sanki hepsini birlikte yapıyorlarmış gibi grupsal ve ekipsel anlamda başarılar şişirilerek sahiplenilir, anlatılar, aktarılır. Herkesin yapamadıklarını, yaptıklarını ve sonuçlarını iyi analiz etmek, görmek lazım, tüm bu başarıları TEK BAŞINA KİMSEDEN DESTEK ALMADAN yapabilen kaç kadın var? Başarıların içeriğini, kişilerin niteliklerini ve özelliklerini, neye göre başarılı olduklarını iyi görmek lazım. Yoktan var edenlerle, hazır ortamlarla başarılı görünenleri ayırmak lazım. Hele de başarıların içinde daima VERİCİ ve TEK BAŞINA olarak sonuca ulaşanlarla, eline her türlü imkânı hazır vererek başarı sağlayanları ve menfaat için, mevki için bir işin başına geldikten sonra başarı sağlayanları da birbirinden ayırarak anlatmak lazım. Konulara, farklılıklara düz bakmamak lazım. Hepsini aynı değerlendirmemek, doğru anlatmak lazım. Karşılıksız çalışarak hiç bir hesapçılığı olmadan, hiç bir beklentisi olmadan EMEKÇİ ANNE olabilmek, EMEKÇİ İŞ KADINI olmak, EMEKÇİ SİYASİ PARTİ ÜYESİ VE ADAYI olabilmek, toplumsal tüm eylem ve etkinliklerde görev dahi istemeden emekçi olup EGOLARINI YENMİŞ kaç kadın var? …

         Bu soruları çoğaltabilirim. Bu yüzden hiçbir alt yapısı olmadan yoktan var edenleri, nitelikleri, vasıfları, hayatları, yaşam şeklini, başarıları ve ne için emek verdiği vb. farklılıkları iyi görmek, doğru anlatmak, doğru konuşmak lazım. Kendisiyle yaşam tarzımız çok farklı olan, fikir mücadelemiz aynı olan, kadın olarak hayatlarımızın çok benzediği Zehra BEYAZIT’I evladının mutlu gününde görmek, sevincine ortak olmak ayrı bir değerdi. Farklı olan ve bencil olmayan kişilikleri kadın veya erkek çok seviyorum. Farklılıkları, çok çaplı başarıları, hala aynı fikir çizgisinden taviz vermeden bir daha partisinden aday adayı olmasa bile yol arkadaşlarının tüm çalışmalarına destek veren Zehra BEYAZIT’I kutluyorum…

         Cumhuriyetçi yaşam şekliyle ve başarılarıyla Toplumda örnek olan, Laiklikten ödün vermeyen, gururumuz ve onurumuz olan değerlerimize ve Bizleri örnek alarak arkamızdan yürüyen tüm Cumhuriyetçi Kadınlarımıza, Gençlerimize; işlerinde, evlerinde, fikir mücadelelerinde, hayatlarının her alanında daima başarılar diliyorum.

         Cumhuriyetle Kalınız, Cumhuriyetle Yaşayınız. 

         Beyhan BALABAN

         Cumhuriyet’in KALEMİ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.