Öne Çıkanlar BABALARGÜNÜ seyirci Tere yağında tavuğun Mersin tarihi milli eğitim mersin

Bu haber kez okundu.

"Yolsuzluğa karşı susmadı" Ağır yaralandı

Haber: Şirin ALP

Ayaz, yaptığı açıklamada aynı şahısların bir başka muhalif kişiye de benzer şekilde davranıldığını belirterek,” Mut Belediyesi’nde çalışan aynı kişilerin daha önce de siyaseten muhalif başka bir kimseye de benzer şekilde müdahale ettiği ve onu da yaralayarak susmasını sağladıkları herkesin malumudur.  Kendilerini bir siyasi çatı altında toplayarak, meşru bir zemini gayrimeşru bir yer haline dönüştürmek isteyen bir grup insan, Mut’un şiddet ortamına sürüklenmesine sebep olmaktadır. Bilinmelidir ki, Mut’un şiddet ile harmanlandığı, insanların susturulduğu bir yere dönüşmesine asla izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı. Akif Çetin’e yönelik yapılan saldırının kasten öldürmeye teşebbüs suçunun yanı sıra birçok suçu da beraberinde getirdiğini belirten Ayaz, “Kamu görevlileri ve diğer kişilerin işlediği diğer suçlar:  Suç delillerini yok etme, silme ve değiştirme suçu, görevi kötüye kullanma suçu, adli makamları yanıltmaya teşebbüs suçu ve daha da çeşitlenecek bir dizi suç işlenmiş ve işlenmeye devam etmektedir.” dedi.

“ADETA İNFAZ EDİLMEYE ÇALIŞILMIŞTIR”

Akif Çetin’in ölmediğini fakat ağır yaralandığından dolayı yoğun bakımda tedavi gördüğünü belirten Ayaz, “Geçtiğimiz günlerde, tamamı belediye çalışanı olan bir grup Akif Çetin’e karşı kasten öldürmeye teşebbüs suçunu işlemiştir. İçlerinde tanınmamak için maske takan bir kimsenin de bulunduğu ancak diğerlerinin rahatlıkla teşhis edilebildiği 8 kişilik bir grup, örgütlü, silahlı ve tasarlayarak Akif Çetin’i öldürmeye teşebbüs etmiştir. Yoğun bakımda tedavi gören mağdurumuz, ölmemiş ancak ağır yaralanmıştır. Akif Çetin muhalif ve yolsuzluklara dönük bir iki açıklaması nedeniyle, adeta infaz edilmeye çalışılmıştır. Mut Belediyesi’nde çalışan aynı kişilerin daha önce de siyaseten muhalif başka bir kimseye de benzer şekilde müdahale ettiği ve onu da yaralayarak susmasını sağladıkları herkesin malumudur. “diye konuştu.

“ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Mut’un çetelerin hüküm sürdüğü, şiddet ile sorunların çözüldüğü bir yer haline mi dönüşmektedir diye sonran Ayaz,” Kendilerini bir siyasi çatı altında toplayarak, meşru bir zemini gayrimeşru bir yer haline dönüştürmek isteyen bir grup insan, Mut’un şiddet ortamına sürüklenmesine sebep olmaktadır. Bilinmelidir ki, Mut’un şiddet ile harmanlandığı, insanların susturulduğu bir yere dönüşmesine asla izin vermeyeceğiz. “dedi

“SUÇ İŞLENMİŞ VE İŞLENMEYE DEVAM ETMEKTEDİR”

Çetin’e yönelik işlenen eylemin beraberinde getirdiği suçlara değinen Ayaz şunları dil getirdi: “Siyaseten sorunlar, tartışarak ve konuşarak çözülür. Bunun haricinde her yol, suç ve suçluların hüküm süreceği bir zemin yaratacaktır. Kaldı ki, Akif Çetin’e yapılan kasten öldürmeye teşebbüs eylemi de beraberinde bir çok suçu getirmiştir. Kamu görevlileri ve diğer kişilerin işlediği diğer suçlar: Suç delillerini yok etme, silme ve değiştirme suçu, görevi kötüye kullanma suçu, adli makamları yanıltmaya teşebbüs suçu ve daha da çeşitlenecek bir dizi suç işlenmiş ve işlenmeye devam etmektedir.”

“CEZALARINI ÇEKMELİDİRLER”

Çetin’i darp edenlerin kanun karşısında eşit bir şekilde yargılanmaları gerektiğini dile getiren Ayaz,” Bilinmelidir ki, hiç kimse hukuktan daha üstün değildir. Şayet hukukun üstünlüğü kabul edilmez ise, suçluların peydahlandığı, dahası suçluların övüldüğü ve korunduğu, vahşi bir şiddet ortamı oluşacaktır. Herkes kanun önünde eşittir ve eşit şekilde korunur. Akif Çetin’e yapılan bu suç teşkil eden fiilleri icra edenler de herkes gibi Kanun önünde eşit şekilde yargılanmalı ve cezalarını çekmelidirler. Aksinin kabulü halinde, insan haklarına aykırı uygulamaların oluşacağı ve kimsenin kendisini güvende hissetmeyeceği ve adalete olan inancın sarsılacağı anlamına gelir. Kabul edilemez olan kısım tam da burasıdır. “diye konuştu.

“Mut belediyesi çalışanları ve siyasi aktörleri sorunları şiddet ile çözme yolunu seçiyor ise aklımıza gelen diğer soru ise şudur; bu kişiler siyaseten tartışacak akıl ve bilgi birikimine sahip değiller mi?” diyen Ayaz, “Mut Belediyesi çalışanları ve siyasi aktörleri, kendilerine muhalif olan ancak yine de Mut’un çocuğu olan kişileri, şiddet ile sindirmeye çalışarak, kanaatimizce, tartışacak yeterli akıl ve bilgi birikimine sahip olmadıklarını göstermişlerdir. Siyaset, hoş görü sahibi, birleştirici ve yapıcı aktörlerin yer aldığı bir arenadır. Aksi kişiler, kafa kol ve menfaat ilişkileri ile sağladıkları korku ortamını ancak bir süre devam ettirebilirler ve sonunda siyaseten kaybetmeye mahkumdurlar. “şeklinde konuştu.

“UNUTULMASIN! MUT HALKINA UYARIMIZDIR. “

Herkesin susup konuşmaması taktirinde eline silah alanın meşru kabul edildi bir Mut’un oluşacağını dile getiren Ayaz “Mut’un kendi çocuğuna, tüm ailesi ve yaşam alanı Mut olan, Mut için çalışan bir kimseye yapılan bu haksızlık bir gün sizin çocuklarınızın veya sizin başınıza gelebilecek nitelikte önemli bir husustur. Mut çetelerin hüküm sürdüğü, herkesin bildiği ancak herkesin sustuğu, korkunun esiri insanların olduğu bir yere dönüştürülmek istenmektedir. Herkes susar ve korkar ise, eline silahı alanın meşru kabul edildiği bir Mut oluşacak ve hiç kimse için güvenli bir yer olmayacaktır. “dedi.

Ayaz son olarak, “Çetelerin, mutumuza ve insanımıza zarar vermesine engel olmak hepimizin görevidir.  Bugün bize yapılan haksızlık yarın size yapılmasın diye suçluların cezalandırılması şarttır. “diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner410

banner416