Öne Çıkanlar GAZETECİ GAP fuar kapı Tarım hayvancılık teknoloji nisan salı pazartesi imecehaber orman JANDARMADAN İNSAN TACİRLERİNE AĞIR DARBE otobüs ücretleri ABD

HEKİMLER 1 MAYIS'TA ALANLARDA

HABER: ŞİRİN ALP

Türkiye Tabipler Birliği Mersin Tabip Odası Başkanı Dr. Nasır Nesanır “Ekonomik kriz, işsizlik, zamlar, pandemi, doğa talanı, borçlanma derken ülkemizde insanca yaşamak bir yana, hayatta kalmak  her gün zorlaşıyor. Bu düzen toplumun işini, aşını, geçimini, sağlığını, dışlananları ve yok sayılanları korumuyor, aksine tehdit ediyor.” dedi.

1 Mayıs İşçi Bayramı’na sayılı günler kala  Mersin Tabip Odası emek ve demokrasi örgütleriyle en güçlü şekilde omuz omuza  Üzüntü ve öfkeyi umuda dönüştürmek için 1 Mayıs'ta meydanlarda olacağını açıkladı.  Tabip Odası Başkanı Dr. Nasır Nesanır yönetim Kurlu adına açıklamada bulundu. Nesanır  “Halk işsizlikle, açlıkla, yoksullukla, artan borçlarla, salgınla mücadele ederken  20 yıldır ülkeyi yöneten  iktidar ülkenin tüm kaynaklarını, bir avuç patronu ve ayrıcalıklı zümreyi korumak için seferber etti, etmeye devam ediyor. Bu koşullar altında haklarımız, mesleğimiz ve toplumun sağlık hakkı için   söyleyecek çok şeyimiz var. Taleplerimiz ve öfkemiz var.” şeklinde konuştu

SİYASİ  İKTİDAR VAATLERİNİ  YERİNE GETİRMEDİ

Nesanır, “Bizlerin emeğine ve geleceğine sahip çıktığı ‘g(ö)rev’in öncesinde ve sonrasında çeşitli vaatlerde bulunan siyasi iktidar, ne yazık ki bizi şaşırtmamış, zaten yetersiz olan bu vaatlerini bile yerine getirmemiştir. “ diyerek  tepkisini dile getirdi. Nesanır şöyle konuştu:  “Ne özlük haklarımızda bir iyileşme ne sağlıkta şiddette azalma ne de sağlığın herkes için ücretsiz olması ile ilgili adım atılmıştır. İyileşme bir yana, pandemideki gibi gerçek verilerin yansıtılmadığı enflasyonla da her emekçi gibi biz hekimlerin maaşları da erimiştir. Hekimleri yoksulluk sınırının altında yaşamaya mahkûm edenler, emeklileri açlık sınırının altında ücretlerle yaşamak zorunda bırakanlar, genç meslektaşlarımızı ülke dışında hayat kurmaya itenler, kölelik koşullarında çalışmayi dayatanlar,  kullandıkları dil ile sağlık çalışanlarına karşı şiddetin önünü açanlar, sağlıklı bir toplum için sorumluluklarını yerine getirmedikleri ve yönetemedikleri sürece,  bizler hekimlere, topluma verdiğimiz sözü tutup emeğimize, geleceğimize, sağlığımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

1 MAYIS’TA ALANLARDA OLACAĞIZ”

Hekimlerin yaşama, çalışma ve ekonomik koşullarının düzeltilmesi amacıyla 10 acil taleplerini yenileyen Nesanır; "Emek bizim, söz bizim",  'bu düzen böyle gitmez, birlikte değiştireceğiz' diyerek tüm emek ve demokrasi örgütleriyle en güçlü şekilde omuz omuza üzüntü ve öfkemizi umuda dönüştürmek için 1 Mayıs'ta meydanlarda olacağız.” dedi.

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner291