Öne Çıkanlar mersin ORTAKBİLDİRİ bakan EMEKLİLİK Tarsus Mersin tohum pazartesi İmeceHaber

LOBİCİLİK İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ

HABER: ŞİRİN ALP

Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Haysiyet Divanı, Onur Kurulu ve Yüksek İstişare Kurulu gibi kurulları, milletvekillerinden belediye başkanlarına, iş dünyasının önde gelen patronlarından bürokratlara, sanatçılardan sinema oyuncuları ve yapımcılara, spor dünyasından basın mensuplarına, ekonomistlerden bilişimcilere, hukukçulardan mühendislere kadar özellikle Mersin’de ve İstanbul’da yaşayan Mersinli ve Mersin sevdalılarından oluşturuldu.

ÇOK GÜÇLÜ LOBİCİLİK PROJEKSİYONU

Başkan Hasan Gezer, hiç bir siyasi, ideolojik ve ekonomik çıkar grubuna angaje olmayan MEGEP, Mersin’in geçmişten günümüze taşınan sorunlarına ve bu kentin ve bu kentin insanlarının geleceğine duyarlı, sağduyulu, alanında donanımlı, dünyanın neresinde olursa her bir Mersinlinin yanında olacak samimi insanların oluşturduğu ve gün geçtikçe büyüyecek, üstün vasıflara sahip, kamu faydasına hizmet eden sağlıklı bir sivil toplum kuruluşu niteliğini pekiştirmeyi hedefleyen çok güçlü lobicilik projeksiyonu ile hareket edeceğini ifade etti. 

“MERSİN’İN GÜÇLENMESİNİ VE KALKINMASINI BERABERİNDE GETİRECEK”

Toplumları büyük hedeflere ulaştırmada “toplam faydanın” tesisi için kolektif bilincin olmazsa olmaz şart olduğunu söyleyen Gezer, “Bunu tesis etmek için MTSO başta olmak üzere tüm STK’lar,  merkezi yönetim, yerel yönetimler ve mülki idareler yani Mersin’in tüm dinamikleri ve tüm toplumsal kesitlerinin ortak bir bileşkede buluşmasına katkı vermeyi önceleyeceğiz. MEGEP’in bu doğrultuda düzenleyeceği faaliyetlerin ve geliştireceği projelerin Mersin’in güçlenmesini ve kalkınmasını beraberinde getirecektir.” dedi.

THİNK TANK ANLAYIŞI

Aynı zamanda think tank anlayışı ile üretimlerde bulunacak bir sivil toplum kuruluşunun alt yapısını kurduklarını belirterek “ MEGEP, bilgi, deneyim ve amaç birlikteliğiyle oluşturulmuş takım ruhunun yarattığı sinerjinin toplam faydayı arttıracağı düsturu ile Mersin’in sosyo ekonomik kalkınmasında söyleyecek sözü olanların platformu olacaktır. MEGEP, Mersin'in sorunlarına ve ihtiyaçlarına dönük çözümler üretmek ve önerilerde bulunmak amacı ile Türkiye'de bilinmeyen bir tarih ve turizm cenneti olan Mersin'in, turizm açısından cazip bir bölge olmasını sağlamayı; bölgenin ve Türkiye’nin en güçlü lojistik merkezlerinin en başında gelmesi özelliği -yeni inşasına başlanan Taşucu Limanı dahil olmak üzere- limanları ve serbest bölgesi ile ticaret için çok önemli bir merkez olması; son dönemde artan egzotik olanlar dahil zengin tarım  ürünlerinin yetiştiği özel bir coğrafyaya sahip olması; Tarsus’tan Anamur’a kadar tüm tarihi zenginlik ve turistik güzelliklerinin  bilinirliği gibi tüm niteliklerin marketinginin yapılasına ön ayak olmayı birincil ödev kabul edecektir.” dedi.

“HEMŞERİLERİMİZ KATKI VERMEYE DAVET EDİYORUZ”

Mersin’in, üretimden ve kaynaklardan daha fazla pay alması için kamuoyu oluşturulması , Mersinlilerin de kültür sanat alanında  yapılacak faaliyet ve projeler ile varlıktan daha fazla pay almasına katkı verilmek, bu topraklarda doğup büyüyen, bu kentte yaşayan herkesin geleceğe borcu olduğunu belirten Gezer, “İş yaşamında gelecek için, merkeziyetsiz finansal ekosistemin, blockchain ve kripto paraların konuşulduğu günümüzde, yarınlar için konvansiyonel yöntemlerin dışına çıkılarak iş, proje ve faaliyetler ile çocuklarımızın geleceğini kurmamız hayati önemdedir. Tüm bu alanlarda beraber hareket edebileceğimiz hemşerilerimizi katkı vermeye davet ediyoruz” dedi.

YÜKSEK İSTİŞARE KURULU:

PROF. DR. AYŞE ÇALIK ROSS/Arkeolog-Kocaeli Ünv. Öğr. Üyesi (Taşeli Platf. Eski Başkanı)

FATİH MEHMET KARA/Mimar-Müteahhit (Taşeli Platformu Eski Başkanı)

PROF. DR. HASAN ŞENER/ Öğretim Üyesi / İstanbul Teknik Üniversitesi

SELÇUK DERELİ/FİFA Kokartlı Eski Milli Hakem - İBB Başkan Danışmanı

AYHAN KIZILTAN/Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı

BEHİÇ ÇELİK/Mersin Milletvekili

ALİ MAHiR BAŞARIR/Mersin Milletvekili

ABDULLAH ÖZYİĞİT/Yenişehir Belediye Başkanı

HİDAYET KILINÇ/Anamur Belediye Başkanı

FERHAT AKTAN/Aydıncık Belediye Başkanı

SADIK ALTUNOK /Silifke Belediye Başkanı

ABDULHALİM YİĞİT / İçel İdman Yurdu Basın Sözcüsü

AYKUT BENGİ / Emekli Albay - İş İnsanı

MURAT SÖZERİ / Gazeteci - Yazar

Dr.Öğr.Üyesi BELMA YAĞMUR / Ressam-Haliç Üniversitesi

KORAL PARÇA/İş İnsanı

DİLARA KOÇAK/Uzman Diyetisyen – Beslenme Uzmanı

METİN DURMUŞ/Bilgisayar Mühendisi-İş İnsanı

MUSTAFA DURU / Emekli Eğitimci-Üretim Aktivisti

ECE MÜDERRİSOĞLU / Tiyatrocu-Aktrist

KEMAL KAÇMAZ / Ulusal Turunçgil Konseyi Başkanı, Mersin Ekonomi Platformu Başkanı

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner291