banner214
Öne Çıkanlar mersin Nuriye turkcell VALİ kurak

Silifke Belediyesi'ne ait 4 adet taşınmaz ihale ile satılacak

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yayınlanan ilana göre, İhale Belediye Hizmet Binası 3. Kat Meclis Salonunda yapılacaktır. İhaleye katılacak olanlar Şartnameyi Belediye Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden 100.00TL karşılığında satın almak zorundadırlar. Şartname ve ekleri Belediye Emlak İstimlak Müdürlüğünde görülebilir. Ayrıca www.silifke.bel.tr/ adresinden taşınmaz mal satış şartnamesine ulaşılabilir.

İHALEYE KATILMAK İSTEYENLERDEN İSTENİLEN BELGELER:

İhaleye katılacaklar için Geçici teminat (2886 D.İ.K. 26. Maddesinde belirtilen

değerlerde) ihale bedelinin en az %3’ü olup; nakit para veya banka teminat mektubu olması halinde limit içi ve süresiz olması gerekmektedir.  En geç 07 Nisan 2021 Çarşamba günü Saat 12.00’den önce diğer belgelerle birlikte Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir.

İstekliler Gerçek kişiler olması halinde Nüfus Cüzdanı Sureti ve Yerleşim Belgesi (Nüfus Müdürlüğünden)

İstekliler Gerçek Kişiler için ve vekaleten iştirak ediliyorsa, isteklinin adına teklif vermeye yetkili olduğuna dair noter tasdikli vekaletname ile vekaleten iştirak edenin noter tasdikli imza sirküleri.

İsteklilerin Şirket veya Tüzel kişi olması halinde, bulunduğu yılda alınmış Ticaret

Odasından/Sanayi Odasından kayıtlı ve halen faaliyette olduğunu gösterir belge, Temsile yetkili kişilerin Noterden tasdikli imza sirküleri ve vekaletnamesi.

İsteklinin Dernek, Federasyon, Konfederasyon veya Vakıf olması halinde;

Dernek,Federasyon, Konfederasyon veya Vakıf Genel Merkezlerinin  bulunduğu yer  Resmi Makamlarınca ihale ilanının yapıldığı tarihten sonra alınmış ve halen faaliyette bulunduklarına dair belgenin ibrazı,

Dernek,Federasyon veya Konfederasyon ve Vakıf Genel Kurulunca gayrimenkul alınması hususundaki Genel Kurul Kararının Noterden tasdikli suretinin ibrazı,

Dernek, Federasyon, Konfederasyon veya Vakıfı Temsile yetkili kılınanların Noterden tasdikli imza sirkülerinin ibrazı gerekmektedir.

Ortak girişim halinde tüm ortakların yukarıda belirtilen özel kişilerde bahsi geçen

belgeleri vermiş olmaları, ortaklık adına ihaleye katılacak olan yetkilin noter tasdikli vekaletname ve imza sirküleri.

Yabancı istekliler için Türkiye'de gayrimenkul edinilebilmesine ilişkin şartları taşımak

ve Türkiye'de tebligat için adres göstermesi (adres beyanı),

Ülkemizde yabancıların mülk edinmesi konusunda yasal mevzuat dahilinde herhangi bir engelleyici hüküm bulunmaması koşullarında T.C. uyruğunda olmayan yabacıların ihaleye iştirak etmesi halinde idareye sunacakları her türlü belgeleri, yeminli tercüman bürolarında Türkçe’ye çevirmek zorundadır.

Her dosya için ayrı ayrı Satış Şartnamesi aldığına dair makbuz aslı,

 İhale ve Satıştan doğacak her türlü resim, vergi, harç, kdv, damga vergisi,  tapu harçları, alım ve satım giderleri ve ödenmesi gereken diğer giderler ihale edilene (Alıcıya) aittir.

İhale Komisyonu,  gerekçesini kararda belirtmek suretiyle ihaleyi yapıp-yapmamakta serbesttir. Komisyonun ihale yapmama kararına itiraz edilemez.

 2886 Sayılı Yasanın 6.Maddesinde belirtilen kişiler gerek doğrudan gerekse dolaylı yoldan ihaleye iştirak edemezler.

 Posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Taşınmaz satışları peşin veya 3 eşit taksitle ödenecek olup, ilk taksit sözleşme düzenleme anında, kalan 2 taksit 1’er ay arayla yasal faiziyle birlikte ödenecektir. Taşınmazın tapudan devri, borcu bitince yapılacaktır.

 İş bu ihale ilanı genel bilgi niteliğinde olup, satış şartnamesi hükümleri uygulanacaktır.

İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgi içintıklayınız

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner198

banner227

banner233

banner255

banner231