Öne Çıkanlar mersin YAĞMUR KAGİDER Women TÜİK Serkan AVCI

KOCAMAZ’DAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR

Haber: Hüsamettin TANRIKULU

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Mersin Büyükşehir eski Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Köselerli yörüklerinin hazırladığı şölene katıldı. Burada konuşma yapması üzerine sabote edildiğini söyleyen Kocamaz ağır konuşarak, “Erdemli’nin Sarıpınar Yaylası’ndaki Köselerli yörüklerinin hazırladığı şölende ben Halka hitap ederken, benim  neler konuştuğumu dahi anlamadan, daha önceden planladıkları şekilde ve yarası olanların gocunmasıyla provake ve sabote edildi” diye konuştu.

“DÜNYA GERÇEKTEN ÇOK KÜÇÜK”

Geçtiğimiz hafta Erdemli Sarıpınar Yaylası’ndaki Köselerli yörüklerinin hazırladığı şölene katılan İYİ Partili Kocamaz, konuşması sırasında provake ve sabote edildiğini söyledi. Zehir zemberek açıklamalarda bulunan eski MHP’li ve eski Belediye Başkanı Kocamaz şu ifadelere yer verdi, “İnsanlar bir şekilde hiçte ummadıkları, akıllarına gelmeyecek yerlerde birbirleriyle karşılaşabiliyor. Dünya gerçekten çok küçük. Geçmişte birbirleriyle anlaşamayan insanlar zamanla samimi birer dost, birbirleriyle çok iyi anlaşan insanlar da zamanla fikir ayrılığına düşerek karşı karşıya gelebiliyor! Önemli ve değerli olansa iyi iken kötüleşmek değil, birbirine dargın ve de kırgın iken de bir araya gelip dost olabilmek, dostluklar kurabilmek! Pazar günü işte böylesine saf ve temiz düşüncelerle insanları bir araya getirmek ve yakınlaştırmak amacıyla Köselerli Yörüklerince Sarıpınar yaylasında hazırlanan bir şölene davetliydik. Bizim o davete icabet edeceğimizi öğrenen bir gurup önceden hazırladıkları planı uygulamaya koyarak şöleni sabote ettiler! İyi niyetle ve binbir emek, heves ve fedakarlıkla hazırlanmış bu program maalesef nahoş bir şekilde tamamlandı!

“ÖNEMLİ OLAN İNSAN DOĞUP İNSAN KALABİLMEK!”

Kocamaz şöyle devam etti, “Peki kim ya da kimler kazandı bilen var mı? Maalesef bu olayın kazananı yok, ancak kaybedeni gayet fazla! Kazandıklarını zannedenler aslında toplum nezdinde çok kötü lanetlendiler! Bizim üzüldüğümüz şey, oraya misafirmiş! gibi gelerek yörüklerin töresine uymayan  edepsizlikler sergileyip, daha sonra da yaptıkları terbiyesizlikleri yörükler yapmış gibi algı oluşturmaya çalışmaları, sosyal medyada paylaşmaları! Yaşanan bu olaydan sonra gerek alandaki yörük vatandaşlarımız, gerekse de orada olmayan yörük vatandaşlarımız özür dileyerek böylesine adice ve planlı bir şekilde önceden hazırlanan bu provakasyonun bir tükenmişlik sendromu olduğunu ve toplumda asla bir karşılığının olamayacağını dillendirerek, olayı asla unutmayacaklarını yeri geldiğinde de mutlaka hesabının sorulacağını belirttiler. Ayrıca toplumun önünde olan insanların toplumu sakinleştirmesi gerekirken, sorumsuzca ve kışkırtıcı bir tavırla insanları tahrik etmesi de oldukça manidar! Oldukça düşündürücü! Demek ki her insana ancak taşıyabileceği kadar yük yüklenmeli! Bu dünya yalan ve bu dünya da mal mülk, şan şöhret, makam mevki her şey boş! Kin ve nefret, yalan, dolan iftira, dedikodu, gıybet gibi haddi aşan ifadeler hiç kimseye bir şey kazandırmaz! Bu dünya üzmeye de üzülmeye de değmez! Kimse giderken yanında 5 metre beyaz bez parçası dışında her hangi bir şey götürmüyor! Önemli olan insan doğup insan kalabilmek! İnsan olarak saygın bir şekilde beddua yerine dualar alarak bu dünyaya veda edebilmek!”

“YARASI OLANLAR KOCUNMUŞ OLACAK Kİ”

Kocamaz’ın da sosyal medyada da yer verdiği ağır sözleri şöyle, “Sizlere daha önce de belirttiğim gibi Mersin’in Batı yakasına yaptığımız Bayram ziyaretlerinde Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendiye, İYİ PARTİ’mize ve kişisel olarakta şahsıma gösterilen ilgi birilerini çıldırtmış olacakki,Erdemli’nin Sarıpınar Yaylasındaki Köselerli Yörüklerinin hazırladığı şölende ben Halka hitap ederken, benim  neler konuştuğumu dahi anlamadan, daha önceden planladıkları şekilde ve yarası olanların gocunmasıyla provake ve sabote edildi. Ben konuşurken acaba nelere parmak, ya da kimin nasırına basıyordum ki birilerinin canı çok acıdı da böylesine akıl almaz ve saygısızca bir tavır sergilediler?

“KÖSELERLİ YÖRÜKLERİ YAPMIŞ GİBİ KAMU OYUNA SERVİS ETTİLER”

Ayrıca da üç beş hadsizin sergilediği böylesine adice bir tezgahı hiç utanmadan, sıkılmadan ve de Allah’tan korkmadan, çarpıtarak Köselerli yörükleri yapmış gibi kamuoyuna servis ettiler. Yazıklar olsun. Osmanlı’dan bu yana yörükler Türk Milletinin asli unsuru olmasına rağmen maraba muamelesi görmüş ve sadece savaş esnasında değerlendirilmiş, hiç bir devlet kademesinde önemli bir görev verilmemiş, Zafer kazanıldıktan sonra geçmişte olduğu gibi dağlarda davar gütmeye gönderilmiştir! Cumhuriyet döneminde de Aziz Atatürk’ün vefatından sonra yörüklere değer, çok fazla üst düzey bir vazife verilmemiş, Belediyeler dahil bütün devlet kurumlarında en alt kademelerde amelelik gibi roller biçilmiştir!

“GÜNAH KEÇİSİ ARANMIŞTIR!”

Bizim Halkın teveccühü ile Büyükşehir Belediye Başkanlığına gelmemiz Mersin’deki egemen güçleri rahatsız etmiş, başarısız olmamız için her türlü yol denenmiş, üzerimize oyun üzerine oyunlar oynanmış, kumpaslar kurulmuş, bir çok arkadaşımız iftiralarla göz altına alınmış, mahpuslara atılmış, çileler çektirilmiş, yuvaları dağıtılmış, işinden edilmiş, yok yere hayatları karartılmış. Arkadaşlarımız intihar noktasına getirilmiş, en sonunda da mahkeme tarafından arkadaşlarımızın tamamı beraat etmiştir! Bizim inatla mücadele ve hizmet etmemiz birilerini rahatsız etmiş, Mersin’in geleceği ile oynanarak, demokrasiye hançer saplanarak aday olmamız engellenmiş,2014’te ittifaksız olarak kazandığımız Büyükşehir Belediyesi yüzde yüz açık ara bir farkla alınacakken ittifakla seçime girmelerine rağmen kaybedilmiş, sonrasında da günah keçisi aranmıştır! Tabii bir sonuç olarakta bu yanlış kararlarla Türk Milliyetçileri Çukurova’da yerel yönetimlerden çekilmiştir!

“MERSİNLİLER OLARAK OYUNA GELMEYELİM!”

Tarsus’lu ve bir yörük evladı olarak şahsım, Mersin’de söz sahibi olan, Mersin’in kaymağını yiyen, malum egemen güçler  tarafından kabullenilmek istenmemiş aksine ısrarla yok sayılmak istenmiştir!Oysa bırakın Mersin’in ilçelerini gerek iş hayatında, gerekse de siyasette Milletvekili ya da Belediye Başkanı olarak Mersin’de doğmadığı, Mersin’le ilgili iş, eş ya da aile bağı veya ikamet olarak hiç bir bağlantısı olmadığı halde Mersin’de görev yapmış ve seçilmiş bir çok kişi vardır. Bizim bunları dillendirmemizden yalnızca ve sadece yarası olanlar gocunabilir! Bırakın onlarda gocunabildiği kadar gocunsunlar! Yeter ki biz Mersinliler olarak oyuna gelmeyelim! Yeter ki bizler Mersinliler olarak bir ve bütün olalım.Yeter ki bu güzel şehrimize, Cennet Mersin’imize hep birlikte sahip çıkalım! Bizim temennimiz mümkün olduğunca çok özel ve özellikli Genel Başkanları mecbur kılan zorlayıcı bir durum olmadıkça siyasetçilerin ilintili oldukları yerlerden aday olmaları, hadlerini bilmeleri, hiç alakaları olmayan yerlerde bir yerlere seçilip o bölge insanlarına had bildirme gibi bir hadsizliğe girişmemeleridir! Mersinli ve bir yörük çocuğu olarak hele de bir yörük şöleninde benim bu konuları dillendirmemden daha doğal ne olabilir?

“BAŞIM DA SONUNA KADAR DİKTİR!”

Yörüklerle ilgili bir realiteyi ortaya koyamayacak ve özellikle gençleri ,gelecekleri ile ilgili konularda uyaramayacaksak bu toylara, bu şölenlere gelmemizin ne gibi bir manası olabilir? Benim en büyük üzüntüm amatör bir ruhla ve binbir emekle hazırlanmış olan bu şölene, Köselerli yörükleriyle hiç bir alakası olmayan ve dışarıdan getirilmiş  5-10 kendini bilmezin, çekilen zahmete, harcanan emeğe zerre kadar saygı göstermeyerek şöleni sabote etmesi, Dolayısı ile de gölge düşürmesi! Ancak daha sonra benim anlattıklarımdan gocunan ve rahatsızlık duyan, ben şölen alanından ayrıldıktan sonra konuşurken gıyabımda şahsıma sataşan malum şahsa karşı yörük analarının ve gençlerin tepki gösterip, boyunu ve maksadını aşan ifadeleri nedeniyle sahneden indirmiş olması, yörüğün hem vefasını, hem asaletini, hem de ayranının kabartıldığını gösterir. Bu malum şahıs konuşmasında benim sokağa çıkmamam, çıkamamam gerektiğini söylemiş. Allaha şükür, benim 25 yıl, üstelikte muhalefet Belediye Başkanı olarak görev yapmış ve yüzlerce kez teftiş geçirmiş bir yönetici olarak alnım açık, başım da sonuna kadar diktir! Allah’tan başka hiç kimseye veremeyeceğim bir hesabımda yoktur. Herkeste biliyor ki, Burhanettin Kocamaz daha onlar anasından doğmadan bu mücadelenin içerisinde idi ve görev yaptığı yerlere onlar gibi himmetle ya da paraşütle, kul hakkına girerek, birilerinin hakkını yiyerek ve hazıra konarak gelmedi! Bizzat tırnakları ile kazıyarak geldi.

“PROVAKASYONLARA ASLA PABUÇ BIRAKMAYIZ, BIRAKAMAYIZ”

Yine herkeste bilsin ki, o sabotajcıların tamamı dışardan şöleni sabote etmek pahasına özel olarak dışarıdan getirilmiş, öyle bir kısım sosyal medyada ya da haber sitelerinde belirtildiği gibi Köselerli yörükleri ile alakası olmayan ve iş yaptıklarını zanneden, yaptıkları edepsizliği marifet sayan, önceden hazırlanıp doldurulmuş, tamamen art niyetli zavallılardı. Buradan tüm kamuoyuna seslenmek istiyorum ki; Bizler kendisini bu Vatana ve bu Millete adamış, ömrü hak hukuk ve adalet mücadeleleriyle  geçmiş, bizzat bu işin mutfağından yetişmiş, mücadelenin içerisinden gelmiş insanlar olarak, bu tür saygısızlıklara provakasyonlara asla pabuç bırakmayız, bırakamayız!

Ne diyor merhum Namık Kemal,

“Felek bütün cevri cefasın toplasın gelsin!

Dönersem kahpeyim Millet yolunda bir azimetten!”

Bizi bu tür provokasyonlarla yıldırmaya Allah’ın izni ile hiç kimsenin gücü yetmez.

Bizim Allah’tan başka hiç kimseden de korkumuz olmaz!

“Kuştan korkan darı ekmez!”

“MİLLET BİZİ ÇAĞIRIYOR”

Onlar ne söylerse söylesin, ne tür alçakça senaryolarla yeni yeni oyunlara hazırlanırsa hazırlansın bizi Milletin Çağrısına karşılık vermekten  alıkoyamayacak, bu kervan yürüyecek, eninde sonunda Türk Milletinin önüne konulan bariyerleri tek tek söküp atacak, Milletin birliğini sağlayacak ve yıllardır kendisine reva görülen makus talihini de yenecektir! Bizler Sayın Meral Akşener önderliğinde Hak bildiğimiz yolda, Milletimizin dertlerine çare olma mücadelemize hiç bir engel tanımadan ve ara vermeden devam edeceğiz. Biz işimize bakacağız. Biz işimizi yapacağız. Ve de Çok çalışacağız!Madem ki Rabbim çalışana veririm diyor, bizde Yüce Allah’ın vaadine mazhar olabilmek için mola vermeden, durup dinlenmeden, var gücümüzle gece gündüz demeden çalışacak ve yolumuza devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın. Zira “MİLLET BİZİ ÇAĞIRIYOR”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner291