banner214
Öne Çıkanlar 2021 mhp fahrettinkoca vaka covid covid19 şehirler yük trafiği GÖÇMEN

‘‘BİRLİKTE DURMAK BİZİ GÜÇLENDİRİR’’

SES Mersin Şube Yönetim Kurulu pandemiyle (Covid-19) birlikte, kadın, çocuk, engelli, yaşlı, LGBTİ, mülteci, yoksul, hapishanedeki mahkum başta olmak üzere hakları elinden alınan veya hakları daha fazla korunmaya ihtiyacı olan insanların, insan haklarının çiğnendiği ya da insan haklarının gerekleri yerine getirilmediği için daha fazla psiko-sosyal sorunlarla karşı karşıya kalındığını yalnızlaşarak çaresiz hale geldiklerini aktardı. SES Mersin Şube Yönetim Kurulu nu çerçevede her geçen gün insanın insan olduğundan dolayı sahip olduğu hakları korumaya ve bu hakları geliştirmeye daha fazla ihtiyaç duyulduğunu belirttiler.

‘‘HAKLARI ELİNDEN ALINAN İNSANLAR DAHA FAZLA PSİKO-SOSYAL SORUNLARLA KARŞI KARŞIYA’’

SES Mersin Şube Yönetim Kurulu tarafından, ‘‘Pandemiyle (Covid-19) birlikte, kadın, çocuk, engelli, yaşlı, LGBTİ, mülteci, yoksul, hapishanedeki mahkum başta olmak üzere hakları elinden alınan veya hakları daha fazla korunmaya ihtiyacı olan insanlar, insan hakları çiğnendiği ya da insan haklarının gerekleri yerine getirilmediği için daha fazla psiko-sosyal sorunlarla karşı karşıya kalmakta,  yalnızlaşmakta ve çaresiz hale gelmektedir. Bu çerçevede her geçen gün insanın insan olduğundan dolayı sahip olduğu hakları korumaya ve bu hakları geliştirmeye daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu koşullar içerisinde bu ihtiyaçlara cevap verebilmek için sosyal hizmet emekçileri, toplumun en dezavantajlı ve mağdur edilmiş kesimleriyle zor koşullarda çalışır.’’ denildi.

‘‘İTİRAZLARIMIZI VE TALEPLERİMİZİ BİR KEZ DAHA HAYKIRIYORUZ’’

SES Mersin Şube Yönetim Kurulu’nun itirazları ise şöyle ;

Gasp edilen sosyal hizmet tazminatımızı istiyoruz!

Hakkımız olan saha tazminatını istiyoruz!

Tüm sosyal hizmet emekçilerinin en doğal hakkı olan servis ve yemek hakkını istiyoruz!

Tüm sosyal hizmet emekçilerine 3600 ek gösterge talep ediyoruz!

Yatılı ve Gündüzlü tüm sosyal hizmet kuruluşlarında güvenceli çalışmak istiyoruz!

Keyfi cezaları, sürgünleri, tehditleri, yıldırmaları kabul etmiyoruz!

Tüm sosyal hizmet emekçileri olarak; ödülü sözlü, cezayı yazılı vermenizi kabul etmiyoruz!

Normalleştirmeye çalıştığınız mobbing uygulamalarını kabul etmiyoruz!

‘‘DÜNYA SOSYAL HİZMET GÜNÜNDE SON MESAJIMIZ’’

SES Mersin Şube Yönetim Kurulu Dünya Sosyal Hizmet Gününde son mesajlarının ise ‘‘Bölünmemiş bir insanlık için mesleklerimizin savunuculuk ve hak temelli bakış açısıyla tüm yurttaşlarımızı dil, din, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce vb. yönünden ayırt edilmeden haklarını savunmaya ve haklarının gereklerinin yerine getirilmesini talep etmeye davet ediyoruz’’ diye aktarıldı.

Haber: Mikail PELİT

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner227

banner233

banner255