Öne Çıkanlar CEMAAT Artvin mersin

Mersinliler Baro’da yeniden Yeşilboğaz’ı istiyor

Haber: Ayşenur ÖNAL

Mersin Çevre ve Doğa Derneği (MERÇED) Emek ve Demokrasi Platformu, Tabip Odası, DİSK, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, 29 Ekim Kadınlar Derneği, Mimarlar Odası ve ÇEKSAM ve bazı sivil toplum örgütü temsilcileri yaklaşan Mersin Barosu seçimleri öncesi bir açıklama yaparak yeniden aday olan Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’ı desteklediklerini açıkladılar.

Basın açıklamasını okuyan MERÇED Başkanı Sabahat Aslan, “Meslek Odaları ve demokratik kitle örgütleri olarak bizler ülkemizde ve kentimizde insanların eşit, özgür, adil ve sağlıklı yaşamaları için etkin mücadele etmekteyiz. Barolar kentin, ülkenin, hukukun ve sivil mücadelenin en önemli kurumlarından olduğu son dönemlerde verilen mücadelelerde ve kazanımlarda bir kez daha görülmüştür.

Barolar halkın sesi, nefesidir, sivil toplum örgütlerinin insan hakları, ekoloji mücadelesi, hayvan hakları, kadına şiddetle mücadele ve çocuk istismarının önlenmesinde en önemli destekçisi olmuştur.

“MERSİN BAROSU HEM HALKIN HEM DE DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİNİN YANINDA YER ALMIŞTIR”

Ülkemizde ve kentimiz de insanların barış içinde sağlıklı yaşam sürmeleri için yürüttüğümüz demokratik ve hukuk mücadelemizde Mersin Barosu fiziken, hukuken, her zaman yanımızda yer almış ve maddi-manevi destekleri olmuştur ve Kentimizin ekolojik sorunları mücadelelerinde önemli görevler üstlenmiştir. Başta Akkuyu Nükleer santral mücadelesi olmak üzere, Balık Çiftliklerine karşı, Karaduvar Polipropilen tesisine karşı, Limanın Atatürk Parkında genişlemesine karşı, Ormanlarımızın katledilmesine ve yok edilmesine karşı verilen mücadelelerde, Mersin Barosu hem halkın hem de meslek odalarının ve demokratik kitle örgütlerinin yanında yer almıştır” dedi.

“MERSİN BARO BAŞKAN ADAYI GAZİ ÖZDEMİR BALIK ÇİFTLİKLERİ DAVASINDA TARAFINI BELLİ ETMİŞTİR”

Mersin Barosu seçimlerinin sadece baro seçimi olmadığını kaydeden Aslan, “Bu seçim Ülkemizin ve kentimizin hukuk ve demokrasi alanında kazanımı olacaktır. Bu nedenle bu kentin mücadele saflarında yer alan, meslek odaları ve demokratik kitle örgütleri ile omuz omuza mücadele eden, destek veren, bir baronun varlığını sürdürmesi çok önemlidir. Mersin Barosu Adaylarından Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz ve yönetimi bugüne kadar toplumsal kazanım yönünde mücadele yürütmüştür, bundan sonrada aynı anlayışın devam edeceği de açıktır. Ancak gerek bizim gerekse Mersin barosu ile diğer sivil toplum örgütlerinin ve meslek odalarının vermiş olduğu ekoloji mücadelesinde sermayenin tarafında yer alan bir başkan adayına karşıyız. Mersin Baro Başkan Adayı Gazi Özdemir Balık Çiftlikleri davasında açmış olduğumuz davada balık çiftlikleri sahiplerinin vekili olarak karşımızda yer almış ve bundan sonraki süreçteki tarafını belli etmiştir.

Mersin’de demokratik ve hukuk mücadelesinde emek için eşitlik için özgürlük için ve ekolojinin bozulmaması için mücadele eden Baro Yönetiminin kentimize ve ülkemize fayda sağlayacağı bilinci ile Bizler Mersin Baro Başkanlığı seçiminde Bilgin Yeşilboğazı desteklediğimizi beyan ederek Mersin Baro üyelerinin ülkemiz ve kentimiz adına doğru karar verecekleri inancı ile Mersin Baro seçiminin başarılı geçmesini diliyoruz” sözlerine yer verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner291