Öne Çıkanlar mersin telefon Adana salı izmir şanlıurfa ra izmir Başkan Tuna agropark FOTOĞRAF: ALİ TOYDEMİR

Silifke Belediyesi’ndeki atamalara büyük tepki…  MÜHENDİS, DEPO BEKÇİSİ OLDU FİKİR İŞÇİLERİ, ÇÖP KAMYONUNA

Haber: Turan DAL

Silifke Belediyesi’nde işçilere mobing uygulandığı ve işten çıkarmaların olduğu iddialarına tepki gösteren CHP Silifke Başkanı Cemil Sungur vatandaşlarla birlikte basın açıklaması düzenledi. Sungur, “Birçok arkadaşımız siyasal tercihlerinden dolayı cezalandırılıp işten çıkartılmaktadır ya da mobbing uygulamasına tabi tutulmakta, meslekleri ile bağdaşmayan görevlere atanarak bezdirilip, baskı ve zorlama ile pes ettirilerek istifa etmeye zorlanmaktadırlar” dedi.

“SİLİFKE HALKI BU KONULARA DUYARSIZ KALMAMALIDIR”
Silifke Belediyesi’nde son günlerde gerçekten hiç hoş olmayan hakla, hukukla vicdanla ve adaletle bağdaşmayan atamalar, görevlendirmeler ve işten çıkarmalar söz konusu olduğunu söyleyen Sungur, “Birçok arkadaşımız siyasal tercihlerinden dolayı cezalandırılıp işten çıkartılmaktadır ya da mobbing uygulamasına tabi tutulmakta, meslekleri ile bağdaşmayan görevlere atanarak bezdirilip, baskı ve zorlama ile pes ettirilerek istifa etmeye zorlanmaktadırlar. Kadın arkadaşlarımızın birçoğu kafelere gönderilip kendileri için uygun olmayan akşam saatlerinde çalışmaya zorlanmakta ve bu arkadaşlarımızda çalıştıkları bu yerlerde kendilerini taciz edici olaylarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Sosyal belediyeciliğin gereği olarak yapılan Sayağzı kreşi, kale seyir terası, Kafe Bell, çamlık mesire alanı, halk ekmek, sevgi evi gibi hizmete açılan bir çok yer ya kapatılarak ya da yandaşlara ihale edilerek verilmekte, vatandaşlarımızın bu yerleri ücretsiz ya da ucuz bir şekilde kullanabilmeleri ortadan kaldırılmaktadır. Bütün bu yapılanları CHP olarak kabul etmemiz ve sessiz kalmamız mümkün değildir. Silifke halkı bu konulara duyarsız kalmamalıdır ve kalmayacaktır da” diye konuştu.


“Yasal ve hukuki hakları sonuna kadar aranacaktır”
Onuru ve namusu ile çalışıp evine ekmek götürmekten başka hiçbir derdi olmayan işçilerin, işleriyle ekmekleriyle terbiye edilip işten çıkartılmaları ya da istifaya zorlanmaları asla kabul edilebilecek bir durum olmadığını belirten Sungur, “Yasal ve hukuki hakları sonuna kadar aranacaktır. Arkadaşlarımızın sonuna kadar yanlarındayız. Hepsinin yaşadıkları duyguları biliyoruz ve içimizde hissediyoruz. Asla yalnız değillerdir. Bir ekmeğimiz varsa bölüşür yeriz. Bundan kesinlikle emin olsunlar. Bu konuda Sayın Belediye yetkililerini daha duyarlı olmaya ve birazcık vicdanları varsa insanların ekmekleri ve aşı ile uğraşmamaya davet ediyorum. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. Birbirimizin yüzüne bakacağız. Birbirimizle oturup konuşabilme, çay içebilme ihtimal ve imkanlarını ortadan kaldırmayalım. İnsanların ekmekleri ile oynamayalım. Farklı bir şekilde değerlendirip Büyükşehir Belediyesi ve onun kuruluşları da aynı anlayışı benimser ve intikam ve hesap sorma zihniyeti ile hareket edecek olurlarsa burada bir sürü insan ekmeğinden olur ve işsiz kalır. Ama CHP ‘sinde insanların ekmekleri ile oynama gibi bir anlayış ve intikamla siyaset yapmak gibi bir düşünce asla ve asla söz konusu değildir. Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli siyasetçilerden birisi olan Büyükşehir belediye başkanımız Sayın Vahap Seçer’in en benimsediği anlayış ‘işini en iyi şekilde yapma’ anlayışıdır. İşini iyi yapan hiçbir çalışan ile derdimiz yoktur. Bizim CHP ve Büyükşehir Belediyesi olarak tek derdimiz daha çok hizmet ve daha çok insana iş anlayışıdır. Dürüst çalışıp militan particilik anlayışı ile siyaset yapmadıktan sonra hiç kimsenin işiyle aşıyla sorunumuz yoktur ve olmayacaktır da. Aynı anlayışı, Silifke Belediyesi yöneticilerinden de beklemekteyiz. Bu herkes tarafından da böyle bilinmelidir” dedi.

“Ayrıştırma yok, barış ve kardeşlik var”
 Artık siyaset yapan insanların ve siyaset kurumlarının en önemli gündemi ülkemizin gerçek sorunlarına çözüm üretmek olması gerektiğini savunan Sungur, “CHP’nin en önemli gündemi de bundan sonra ülkemizdeki işsizlik, ekonomi, eğitim sistemi ve adaletsizlik gibi gerçek sorunlara çözüm üretmek olacaktır. Ülkemizde hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bu son seçim sonuçları ile net bir şekilde görülmüştür. Nefret ve kavga iklimi ortadan kalkacaktır. Barış ve sevgi dili hakim olacaktır. Birleştiricilik ve kapsayıcılık daha çok genişletilecek, baskı, dayatma ve ayrıştırma olmayacaktır. Demokrasi ve özgürlük en üst standartlarda olacak, insanlar düşüncelerini rahatlıkla korkmadan söyleyebilecektir. Bu anlayışların önünde kimse duramaz. Bu anlayış değişiklikleri ilgili bundan sonra ülkemizde çok önemli gelişmeler yaşayacağımızdan kesinlikle eminim. Ayrıştırma yok, ötekileştirme yok, barış ve kardeşlik var. Ülkemizin işsizlik gibi, ekonomi gibi, adaletsizlik gibi, eğitim sistemi gibi gerçek sorunlarına eğilmek ve bu sorunlara çözüm üretmek var. CHP’nin en önemli gündemi bundan sonra ülkemizdeki bu sorunlara çözüm üretmek olacaktır. Hepsinin yaşadıkları duyguları içimizde hissediyoruz. Asla yalnız değildirler. Yasal ve hukuki hakları sonuna kadar aranacaktır. Partili avukatlarımızla birlikte arkadaşlarımızın sonuna kadar yanlarındayız” ifadelerini kullandı.


 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner291