Öne Çıkanlar yılmaz özdil mtso sanat galerisi kurs turnalar pette

SIRADAN BAŞKAN OLMAM!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, gazetecilerle kahvaltıda buluştu. Tenis Kulübü’nde düzenlenen toplantıda konuşan Seçer, sıradan bir başkan olmayacağının altını çizerek, “Mersin’de farkındalık yaratacağız. İş var, sıra dışı iş var. İş var rutindir, onu herkes yapar ama sıra dışı işleri de sıra dışı düşünen beyinler yapar. Böyle beyinlerden oluşan bir takımla biz de Mersin’e son derece güzel hizmetler yapacağız. Beklentinin çok üzerinde sonuçlar alacak çalışmalarımız olacak. Arı gibi çalışacağız” diye konuştu.

- Bu haber 334 kez okundu.

SIRADAN BAŞKAN OLMAM!

MELTEM ŞAHİN

Mersin’in kaynaklarını en iyi şekilde kullanacaklarını ifade eden Vahap Seçer, farkındalık oluşturmak istediklerinin altını çizdi. Mersin’de en önemli sorunların başında işsizlik ve yoksulluğun geldiğine dikkat çeken Seçer, “Toplumu kalkındırırsak, Mersin’in refah düzeyini yükseltirsek her şeyi çözeriz” ifadelerini kullandı. Yatırımcı ve kalkınmacı belediyecilik anlayışıyla, toplumun tüm alanlarında belediye faaliyetlerinin daha etkin kılınmasını sağlayacaklarını söyleyen Seçer, “Bir toplumda en büyük sorun işsizlikse, üretim yok sa, toplum yoksullaşmışsa, bütün sorunların kaynağı budur. Belediyelerin bununla çok alakası var. Biz, yerel yönetimlerle ilgili uluslararası bir sözleşme imzalamışız. Türkiye’de demokraside geçici sıkıntılar yaşanabilir ama Türkiye normalleşme sürecine girdiğinde bizim de yerel yönetim anlayışımız süratle çağdaş evrensel boyutlarına evrilmek zorunda. Bu sebeple yerel yönetimler de etkin, kentin ekonomisine, demokrasisine, huzuruna, sosyal barışına hizmet edebilir. Belediye başkanı olayım, oraya oturayım, etrafımda avenelerim olsun, parayı har vurup harman savurayım, yandaşlarımı doyurayım, biraz caddeleri temizleyip sinekleri öldüreyim, ağaçları da budayayım; belediye başkanlığı bitti. Böyle bir belediye başkanlığını reddediyorum” dedi.

FARKINDALIK OLUŞTURMALIYIZ

“Fark oluşturmak zorundayız” diyen Seçer, Mersin’in bu imkânlara sahip olduğunu ve bu gücü kullanacak potansiyeli harekete geçirebileceklerini aktardı. Seçer, “Bölgesi, siyasi görüşü ne olursa olsun herkese eşit mesafedeyim. Ama eşitlik farklıdır, adil davranmak farklıdır. Ben dezavantajlı gruplardan, kadınlardan, çocuklardan, engellilerden, yaşlılardan tarafım. Senelerce belediye hizmetleri alamayan yoksullardan tarafım. Onun için onlara pozitif ayrımcılık uygulayacağım.  Yoksullar kente yük değildir. Kentin kaynaklarını haksızca cebine indirenler, kamunun kaynaklarını soyanlar bu kentin sırtında yüktür.  Benim o kesimlerle barışmam mümkün değil” diye konuştu. Ekonomi projelerini çok önemsediklerini dile getiren Vahap Seçer,  ilçelerde küçük sanayi siteleri yapmayı planladıklarını anlattı. Kendisini en çok heyecanlandıran projenin İleri Teknoloji Kampüsü olduğunu söyleyen Seçer, ayrıca Yenilikçi Ekonomi Bölgesi, Yüksek Teknoloji OSB, Tematik İhtisas OSB projelerini de hayata geçirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Mersin Limanının kuzeyindeki 19 dönümlük alanda Yenilikçi Ticaret Bölgesi projesini hayata geçirecekleri bilgisini veren Seçer, “Mersin bir ticaret kenti. Dünyanın her yerinden ticaret aktörleri gelip bu bölgede faaliyetlerini yürütecek. Lojistik Üs için projemiz hazır. Nakliyeciler Sitesi için projemiz hazır. Göreve geldiğimizde bu projeler için hemen adım atacağız” dedi. Seçer, “Yatırım yapılabilecek her alanda belediyenin eli olacak. Yetkimiz dahilinde destek olacağız ya da bakanlık, merkezi yönetim, özel sektör gibi bir başka kurumun Mersin’e yatırım yapması durumunda, onların emrine amade olacağız. Ne istiyorlarsa onu yapacağız. Mersin’e gelecek yatırımcılar için iletişim kurabilecekleri, belediye bünyesinde Mersin Yatırımcı ve Girişimci Danışma Merkezi kuracağız” şeklinde konuştu.

MEDYANIN HER TÜRLÜ ELEŞTİRİSİNE AÇIĞIM

Medyanın denetleme ve uyarı görevini yaparak demokrasiye önemli katkı sunduğunu belirten Vahap Seçer, “Medya organı hangi siyasi görüşten olursa olsun, adabı muaşeret içinde işini yapıyorsa, kalemini bir silah, bir tehdit unsuru olarak kullanmıyorsa, medyanın her türlü eleştirisine açığım. Eğer medya çalışanları kent yararını gözeterek bir eleştiri yapıyorsa bu eleştiriden de faydalanırım. Bu anlayışla, görev yaptığımız süre içinde medya ile düzenli olarak bir araya geleceğiz, yüz yüze konuşacağız ve böylece daha iyi bir iletişim ortamı sağlayacağız” diye konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.