Öne Çıkanlar mersin Muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenledi. Geniş katılımlı etkinlikte İçişleri bakanlık veri polis jandarma bölge oran İmeceHaber nppes İstemihan Talay

Bu haber kez okundu.

VALİ ÇAKACAK'A “DEMOKRASİYE KATKI ÖDÜLÜ"

   

İmece Haber Merkezi - Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a “Yılın Kalkınma ve Hizmet Ödülü”, Vali Özdemir Çakacak’a ise ‘Demokrasiye Katkı Ödülü’nün takdim edildiği geceye, Vali Çakacak ile birlikte Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Tarkan Kadooğlu, MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz, dernek üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda iş insanı ve davetli katıldı. saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ödül töreni MESİAD ile ilgili tanıtım filminin izlenmesi ve protokol konuşmalarıyla devam etti.

 Vali Özdemir Çakacak; “Ülkemiz Kalkınmasını Sürdürülebilir Kılma Yolunda Önemli Başarılara İmza Atmıştır.” Vali Özdemir Çakacak törende yaptığı konuşmaya ilimizin kalkınması ve gelişmesi için sundukları katkılar, yaptıkları yatırımlar ve hayata geçirdikleri projeler için MESİAD üyelerine teşekkür ederek başladı. Konuşmasında 2008 yılından bu yana yaşanan küresel ekonomik durgunluğun yanı sıra, komşu ülkelerde yaşanan siyasi istikrarsızlık ve iç karışıklıkların da ülkemizin dış ticaret hacminde bir takım olumsuzluklar yaşanmasına neden olduğunu ifade eden Vali Çakacak, tüm bu olumsuzluklara rağmen ülkemizin 27 çeyrek boyunca ekonomik büyüme gerçekleştirerek, kalkınmasını sürdürülebilir kılma yolunda önemli başarılara imza attığını vurguladı.

 Sözlerine 15 Temmuz darbe girişimine değinerek devam eden Vali Özdemir Çakacak: “Silahlı Kuvvetlerimizin ve Emniyet Teşkilatımızın şerefli mensuplarının, Milletimizin kahraman evlatları ile birlikte Cumhuriyetine ve Demokrasisine canı pahasına sahip çıkmasıyla hezimete uğrayan bu hain odaklar, şimdi de taşeron olarak kullandıkları terör örgütleri eliyle kalleş saldırılar düzenlemekte, ekonomimizde kriz varmış görüntüsü yaymaya çalışmaktadırlar. Tüm bu tabloya rağmen Milletimizin binlerce yıldır kardeşlik içerisinde, barış ve sevgi ikliminde yaşattığı Devletimiz dimdik ayakta durmuştur ve sonsuza kadar da durmaya devam edecektir” dedi.

 Konuşmasının devamında böyle bir sürece rağmen Devletimizin ve Hükümetimizin devasa yatırımları hayata geçirmeye devam ettiğini ifade eden Vali Çakacak, hiç tereddüt etmeden devletimiz ve milletimizin yanında yer alan iş insanlarımızın, Milli sorumluluk bilinciyle, cumhuriyetimizin daha ileriye taşınması ve milletimizin çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarılması için canla başla çalışmaya devam ettiklerini kaydetti. Devletimizin de uygulamaya koyduğu politika, program ve teşviklerle iş insanlarımızın önünü açtığını, ulusal ve uluslararası ölçekte iş yapabilmeleri için zemin hazırladığını da kaydeden Vali Özdemir Çakacak; “Bu zorlu dönemi siz değerli iş insanlarımızın yoğun gayretleri, olumlu yaklaşımları ve Devletimizin destekleriyle hasar görmeden atlatacağımıza, ülkemizin büyüme hamlesine kaldığımız yerden devam edeceğimize yürekten inanıyorum. Devlet vatandaş bütünleşmesinin, kamu özel sektör birlikteliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği Mersin; bu süreçte ilimizin kaynaklarını en iyi ve etkin şekilde değerlendiren iş insanlarımızın ürettiği yenilikçi ve rekabetçi ürünlerle sürdürülebilir ekonomik gelişmemize büyük katkı sunacaktır” şeklinde konuştu.

 Konuşmasının sonunda Mersin’in önemli sivil toplum kuruluşlarından olan MESİAD tarafından, ilimize ve ülkemize değer katan iş insanlarımıza ödül verilmesinden duyduğu memnuniyeti de belirten Vali Çakacak: “İş insanlarımızın, ar-ge temelli inovatif bir yaklaşımla katma değeri yüksek ürün üretiminde gösterdikleri ilerleme bu inancımızı pekiştirmektedir. Bu süreçte bizler de kamu ve yerel yönetimler olarak tüm kurum ve kuruluşlarımızla, iş insanlarımızın yanında olmaya, onlara her türlü desteği sağlamaya kararlılıkla devam etmekteyiz. Bu ödülleri; iş insanlarımıza bugüne kadar yaptıkları yatırımlarla, hizmetlerle ilimizin ve ülkemizin sosyo-ekonomik kalkınmasının lokomotifi olmaya devam edeceklerine olan inancımızın bir nişanesi olarak görüyoruz. Mersinimizin ve ülkemizin gelişmesine katkı sağlayan tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyor, ülkemizin belirlediği hedeflere ilimizin en üst düzeyde katkı sağlaması noktasında yaptıkları başarılı çalışmalar neticesinde ödül alan tüm iş insanlarımızı içtenlikle tebrik ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun; “Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan, Mersin’le İlgili Her Projeyi Çok Yakından ve Titizlikle Takip Etmektedir.” Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan adına törene katılan Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun ise konuşmasına kuruluşundan bu yana Mersin’in büyümesi ve gelişmesi için yürüttüğü çalışmalar ile sunduğu katkılardan dolayı MESİAD yöneticileri ve üyelerine teşekkür ederek başladı. Bakan Yardımcısı Coşkun, ortak akılla hareket etmenin önemini vurgulayarak, Mersin’in dinamiklerinin önümüzdeki süreçte de ortak akıl, el birliği ve iş birliği içerisinde çalışarak hem Mersin hem de Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınması adına önemli çalışmalar yürüteceğine olan inancını dile getirdi. Coşkun, “Mersin’le ilgili her projeyi çok yakından ve titizlikle takip eden Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan, bu projelerin bir an önce tamamlanarak hayata geçirilmesi yönünde yoğun çaba ve gayret göstermektedir” dedi.

 Bakan Yardımcısı Coşkun, dünyada ve bölgemizde yaşanan sıkıntılara ve olumsuzluklara rağmen, iş insanlarımızın tüm imkanlarını seferber ederek yaptıkları üretim ve sağladıkları istihdamla, Mersin’in ve Türkiye’nin büyümesine katkıda bulunmalarının takdire şayan olduğunu kaydederek devam ettiği konuşmasını: “Birliğimiz, bütünlüğümüz ve ortak değerlerimiz etrafında birbirimize kenetlendiğimiz sürece hiç kimse bizi bölemez, yolumuzdan döndüremez. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm şer güçlerine karşı vatanımıza, bayrağımıza, ülkemize ve devletimize sonsuza kadar sahip çıkmaya kararlıyız. Bu kararlılığımıza her aşamada destek veren özellikle de 15 Temmuzda yaşanan hain kalkışma sonrasında istiklaline ve istikbaline sahip çıkmak için ellerinde bayraklarla sabahlara kadar demokrasi nöbeti tutan, ülkesine, milletine ve bayrağına sahip çıkan tüm Mersinli kardeşlerimi huzurlarınızda bir kez daha yürekten tebrik ediyorum” sözleriyle tamamladı.

 Yoğun katılımlı gecede sırasıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Tarkan Kadooğlu ve MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz’in de birer konuşma yapmasının ardından ödül törenine geçildi.

ÇAKACAK; “BU ÖDÜLÜ YÜCE TÜRK MİLLETİ ADINA ALIYORUM”

 TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu tarafından takdim edilen ‘Yılın Kalkınma ve Hizmet Ödülü’nü Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan adına Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun’un teslim aldığı törende Vali Özdemir Çakacak’a “Yılın Demokrasiye Katkı Ödülü” MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz tarafından takdim edildi. Ödülünü alırken kısa bir konuşma yapan Vali Özdemir Çakacak: “Keşke 15 Temmuz gecesi yaşanmasaydı, ben de bu ödülü almasaydım. O gece yaşananlar ülkemizin üzerine bir kabus gibi çöktü. Ama Yüce Türk Milleti geçmişte olduğu gibi o kabusu da birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla kenetlenerek atlattı. O yüzden bu ödülün sahibi Yüce Türk Milletidir. Ben de bu ödülü Yüce Türk Milleti adına alıyorum” dedi.

Ödül almaya hak kazanan iş insanlarına ise ödülleri Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun ve Vali Özdemir Çakacak’ın da aralarında bulunduğu il protokolü tarafından verildi. İki kategoriden oluşan ödül töreninin birinci kategorisinde Mersin’e yatırım yapan ve katkı sağlayan iş insanlarının, ikinci kategoride ise sosyal sorumluluk projelerinin değerlendirildiği bildirildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner410

banner415