Öne Çıkanlar mersin JANDARMADAN İNSAN TACİRLERİNE AĞIR DARBE GAZETECİ GAP fuar kapı Tarım hayvancılık teknoloji nisan salı pazartesi imecehaber orman otobüs ücretleri

CHP’DEN BÜYÜK İDDİA VE SEÇİM ÇAĞRISI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Genel Başkan Koordinatörü Başdanışmanı İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak bir dizi çalışmamalarda bulunmak üzere Mersin’de geldi. CHP İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda konuşan Grup Başkan Vekili Engin Özkoç Türkiye’nin gelecekte doğru yönetilmesi ve Türkiye için proje geliştirmek, sıkıntıları öğrenmek, insanlarla bir araya gelerek gelecekte nasıl bir Türkiye'yi yaratacağız bunu konuşmak için il il gezdiklerini söyledi. Özkoç  şöyle konuştu : “Çizmelerimizi giydik. Çiftçinin sorunlarını dinliyoruz, esnafın sorunlarını dinliyoruz, öğrencinin sorunlarını dinliyoruz, apartman görevlisinin ev kadınlarının sorunlarını dinliyoruz, ev çalışanlarının sorunlarını dinliyoruz. daha da ötesi sorunları dinledikten sonra kurduğumuz çalışma ekipleriyle beraber projeleri geliştiriyoruz. Türkiye'de yirmi yıllık bir iktidar söz konusuiktidarında bir tek fabrika açmamış bir iktidar söz konusu. Tek bir fabrika, devlet eliyle açmamış. Türkiye Cumhuriyeti 1925’ ten 35 kadar, 30 tane fabrika kurmuş, açmış, hayata geçirmiş. Biz yol yaparız ama yolumuzda çalışan kamyon ve tırcılar Başka ülkelerin nakliyesini yapmak durumunda kalmamalı. Ve kendileri de sıkıntıda olmamalı. Onlar bir kere alın terinin karşılığını almalı ikincisinde de taşıdıkları yükün Türkiye'ye getirisi olduğunu bilerek gururlanmalılar”

CHP SİNEYİ MİLLETE DÖNER Mİ?

Muhalefetin sineyi millete dönmek gibi bir düşüncesi var mı sorusuna ?  Özkoç, “Her yol bazen bir çözüm olmuyor. Türkiye her taraftan kuşatılmış vaziyette. En kolay yollardan bir tanesi sineyi millete dönmektir. Bırakırız döneriz. Ama her şeyi kendisine mubah gören bir iktidar var. Sineyi millete döndükten sonra ara seçim yapılması gerekiyor. Üstelik de onların bölgelerinde değil, bizim bölgelerimizde yapılıyor. Âmâ her şeyi kendisine mübah gören bir iktidar var. Sineyi millete döndükten sonra ara seçim yapılması gerekiyor. Üstelik de onların bölgelerinde değil, bizim bölgelerimizde yapılıyor. Bizim bölgemizde onlar evlerini ovuşturuyorlar inşallah böyle bir şey yaparlar. Bizim bölgemizde onların bölgesinde hiçbir şey yok, gelecekler seçimlere girecekler, bizim kazandığımız bölgelerde bir daha yarışacağız onlarla. Bir daha çıkıp tekrar meclise gelmeye çalışacağız. Böyle bir yol izlememiz gerekiyor. Bu maalesef iktidar partisinin ekmeğine Cumhur İttifakı'nın ekmeğine yağ sürmektir” diye konuştu

“ TEK  BİR YOL VAR İKTİDARDAN KURTULMAK”               

Milletvekilliğimiz bizim için bir araçtır. Millete hizmet etmenin bir aracıdır. Gece gündüz sokaklardayız, yollardayız. Hata yapma şansımız yok. Kazanabilmeliyiz ve herkese projelerimizin Türkiye için bir çözüm olduğunu anlatabilmeliyiz. Türkiye için tek bir yol var bu iktidardan kurtulma yoludur.” diyen Özkoç şöyle konuştu: “Tüm Türkiye'de bir an önce seçim. Erken seçim değil. Derhal seçim gerekiyor.  Bunu sadece siyasi partilerin değil, Sivil Toplum Kuruluşları, Meslek Odaları, akademisyenlerini herkesin bir teyakkuz içerisinde olması gerekiyor. Neden? Suriye'de çift sıkışmış olan çocuklarımız için. Libya'da ne yaptığını bilmeden duran evlatlarımız için. Verdiğimiz şehitlerden sonra onlarca, milyonlarca göçmenin, Türkiye'de yaşayıp, yarın öbür gün bir güvenlik sorunu yarattığı Türkiye de yaşamın nasıl olacağını bilemediğimiz için”

“TÜRKİYE’DE KAÇ AFGAN AJANI VAR?”

Özkoç konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Türkiye'de kaç tane IŞİD militanı var? Kaç tane El Nusra , El Kaide militanı var? Kaç tane Afgan ajanı var?  İktidar bunu bir an önce açıklamak zorundadır. Beş milyon düzensiz göçmenin yaşadığı bir ülkede, ‘canımı kurtarmak için geliyorum’ diyen Afganların yanında canlarını kurtaracakları eşleri, kadınları, çocukları ve yaşlıları yok.  Birileri ülkeye apar topar giriyor, Türkiye'de bir beka sorunu var. Bunu sadece siyasi partiler ve birkaç tane dürüst yazar birkaç tane dürüst köşe yasadığı gazeteci değil, bütün sivil toplum örgütleri derhal seçimi büyük baskı şeklinde kamuoyunda oluşturmalıdır.  Tek çare demokrasidir. Tek çare sandıktır. Biz o sandıktan millet ittifakının çıkacağına ve çok kısa sürede de Türkiye'yi gerçekten istediği refah düzeyine getireceğine inanıyoruz”

“TARİHİMİZİN EN YÜKSEK İŞSİZLİĞİNİ YAŞIYOR “

CHP Gele Başkan Yardımcısı Veli Ağababa ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni açıklamalarını duyunca nasıl gülümsedikleri anlattı Ağababa şunları söyledi: “Son dönemde diyor, asgari ücretin çok arttığını, yoksulluğun bittiğini, işçinin azaldığını milli gelirin yükseldiğini söylüyor. Hakikaten buna güldük. Bakın Milli Gelir ilk 19 yıl sonra 2002 öncesine gitti. Hedef 25  bin dolar alırken şimdi rakam açıklanan rakamlara göre 8 bin seviyesinde, bizce 7 bin seviyesinde Milli Gelirimiz var. İşsizlik tarihimizin en yüksek işsizliğini yaşıyor. Oransal olarak en yüksek işsizliği yaşıyoruz. Yüzde 12 üzerinde işsizliğimiz var. 10 milyonu aşkın işsizimiz var ve maalesef Türkiye'nin en büyük sorunlarından biri en yakıcı sorunu işsizlik. Her iki gençten birinin işsiz olduğunu görüyoruz. Buna rağmen ekonominin büyüdüğünü, işsizliğin azaldığını söylüyor. İşçileri sahaya toplayarak söylüyor ve maalesef bu gerçekleri, bu manipülasyonu Türk halkıyla, işçilerle, emekçilerle dalga geçer gibi yapıyor.”

“KENDİNİ BALTIK ÜLKELERİNDE SANIYOR”

“2002 yılında bir yıllık asgari ücretle 69 tane çeyrek altın alınırken, 2021 yılında, asgari ücret 2 bin 825 olmasına rağmen 42 altın alabiliyoruz” diyen Ağababa konuşmasını şöyle tamamladı: “Türkiye'de ücretli çalışanlar içerisinde asgari ücretli oranı yüzde 42 kişiyken İspanya'da yüzde 1, Romanya'da yüzde 16 seviyesinde en yakın rakibimiz Slovenya'nın en az iki katı önündeyiz.  Buna rağmen hem milli gelir konusunda hemde işsizlik konusunda  zenginleşme konusunda Sayın Cumhurbaşkanı adeta başka ülkede yaşıyormuş gibi konuşuyor. Hani diyordu ya geçtiğimiz yıllarda Baltık ülkelerini kastederek orada emekliler perişan diyordu. Şimdi herhalde kendini Baltık ülkelerinde sanıyor. Danimarka'da sanıyor. İsveç'te sanıyor. Bu konuşmayı yapıyor.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner291