banner214
Öne Çıkanlar mersin belediye baskan Sinan Koç 2021 mhp

PERİNÇEK; MERSİN’DE ÜRETİM DEVRİMİ KURULTAYINA KATILDI

Üretim Devrimi Kurultayında çiftçilerin sorunlarını dinleyen ve vaatlerini sıralayan Perinçek şu başlıklar ekseninde konuşmasını tamamladı:

“BU BİR HAYAL DEĞİL”

“Çalışanlar alın teriyle, emeğiyle, hayatı kazananlar, onlar efendi” olacak diyen Perinçek, “Türkiye'nin esnafı, zanaatkarı Türkiye'nin sanayicisi, Türkiye'nin memuru, cebinde kredi kartı olan bütün vatandaşlarımız, tüketicilerimiz hep birlikte faizciye çalışıyoruz. Faizle çalışan bir ülke. Türkiye'nin sırtına yapışmış olan kenelere sürüklenerek Türkiye'nin kanını emdiren bir sistem. Bu sistemin sonu geldi. Buradan Aliefendioğlu Köyü'nden bütün Türkiye'ye ve dünyaya sesleniyoruz. Bu sistemin sonu geldi. Üreticiyi kambur ilan eden, çiftçiyi, köylüyü, çiftçi Türkiye'nin sırtında kambur ilan eden sistemin sonu geldi. Önümüzde hangi sistem var? Tekrar Atatürk'ümüzün, çiftçi, üreten çiftçi, üreten köylü, efendisidir diyen sistemi kuracağız. Köylü memleketin efendisidir. Sistem değişecek. Öyle bir noktaya geldik. Bu bir hayal değil. Çünkü o sistem artık Türkiye'nin karnını doyuramaz. Çarkı çeviremez hale geldi. Bir sistem çarkı çeviremezse milletin karnını doyuramazsa o sistem artık tarihe gömülür” şeklinde konuştu.

“PAHALILIK TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SORUNU”

Türkiye’de yeni bir sistemin kurulacağını dile getiren Perinçek bu düzenin temelini vatandaşların atacağını belirterek, şu sözleri söyledi “Çünkü bu gelecek olan üreticilerin sistemini getirecek olan sizlersiniz, bizleriz hep beraber. Vatan Partisi de üreticilerin milli hükümeti üreticileri sistemi kurulması için kendini adamış. Kendini bu göreve, bu programa adamış olan parti Vatan Partisi. Üretici baş tacı diyeceğiz. Değerli arkadaşlar, en temel mesele bu. Çünkü Türkiye'nin bütün sorunları pahalılık sorunu girdiler. Mazot pahalı, gübre pahalı, tarım ilacı pahalı, bütün çiftçilerimizin bu feryatlarını duyuyoruz. Her yerde bu var. Biliyoruz o hesapları. Şu kadar gübreyle eskiden şu kadar kuru domates satarak o kadar gübre alıyordum. Bugün onun iki mislini, üç mislini satıyorum. Üç misli portakal satıyorum, üç misli narenciye satıyorum, traktörün deposunu doldurmak için eskiye göre bu hesapları hep biliyoruz. Buradan Türkiye faizciden vazgeçerek buradan Türkiye Dışarıdan sıcak para getirip, onların komisyonlarıyla vurgunlar yapan soygunculardan vazgeçerek tarikat, rantçılarından vazgeçerek Türkiye buradan çıkacak. Onlardan vazgeçeceğiz. Üreticilerin milli hükümetini kuracağız. Türkiye'de üretilen hiçbir şeyi dışarıdan almayacağız. Tekrar Türkiye'nin gümrüklerini dikeceğiz. Ülkeyi yalnız Mehmetçik korumaz. Yalnız silahla korunmaz vatan. Aynı zamanda ülkenin üreticileri gümrüklerle korunur.”

“SİZİ AYAĞA KALKMAYA DAVET EDİYORUM”

Türkiye’de hazineye ait toprakların tamamını iktidar oldukları vakit yoksul köylüye dağıtacağını dile getiren Perinçek sözlerini şu şekilde devam ettirdi: “Türkiye'nin büyük karar alacağı yere geldim. Burada değerli arkadaşlar yeniden gümrüklerimizi dikeceğiz. Yeniden çiftçimizi destekleyeceğiz. Çiftçimize ucuz mazot, ucuz gübre, ucuz tarım ilacı sağlayacağız. Devlet topraklarının, hazine topraklarının hepsini yoksul köylülerimize dağıtacağız. Hazine topraklarının tamamını, mayınlı toprakların tamamını, mayınlarını temizleyeceğiz. Toprakları temizleyeceğiz ve bitsin üretsin diye topraksız, az topraklı köylümüze dağıtacağız. Yani bu kadar güzel verimli bir ovanın bu kadar çalışkan bir çiftçisi bin iki yüz elli dönüm toprağı ekiyor, biçiyor. Oysa şu geniş toprakların, bu çiftçimize bedelsiz olarak dağıtıldığını düşünelim. Bu toprak sahiplerinin topraklarının bedelsiz olarak tarım arazilerinin, devletin hazine topraklarının, çiftçimize dağıtıldığını düşünelim. O zaman ne olur oralardan alınan verim yükselir. Bereket çoğalır. Harmanlarda keyif olur. Mutluluk olur ve aynı zamanda bu bütün Türkiye çapında düşündüğümüz zamanda Türkiye için çok önemli bir çözüm olur mu Ona değerli arkadaşlarım Türkiye'nin ekonomisinin sizi çok ilgilendiren bir noktaya geliyoruz. Türkiye'nin ekonomisiyle Dış politikasının ve güvenlik politikasının birbirine bağlandığı bir tarihsel döneme giriyoruz. Yağmur duası yapar gibi ellerimizi açıp çözümü dışarıdan beklemeyelim. Çözüm bizde. Çözüm üretenlerde, çözüm çiftçide, işçide, sanayicide, çözüm çarşılarımızda. Onlar için sizi ayağa kalkmaya davet ediyorum.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner227

banner233